«Պրոմեթեյ բանկը» վաճառքի է հանել Աշոտ Սուքիասյանի գույքը
Աշոտ Սուքիասյանը 2010թ. հունիսի 25-ից մինչև 2011թ. հունիսի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում «Ամերիաբանկ» ՓԲ ընկերությունից մաս-մաս ստացել է 10 միլիոն 700 հազար ԱՄՆ դոլարի վարկ: Վարկի դիմաց նա բանկում գրավադրել է գործարար Փայլակ Հայրապետյանին և նրա որդուն պատկանող ընկերությունները, գրում է «Հետքը»:
Աշոտ Սուքիասյանի նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ և հայտարարվել է հետախուզում: «Ամերիաբանկը» գրավադրված գույքը սկսել է վաճառել: Աշոտ Սուքիասյանը 4,6 մլն դոլար վարկ է վերցրել նաև «Պրոմեթեյ բանկ» ՍՊԸ-ից: Բանկում գրավադրված է Ա.Սուքիասյանի գույքը: Այժմ բանկը վաճառքի է հանել այդ գույքը:

Ashot Sukiasian received $10 million 700 thousand in loans from AmeriaBank in the period of June 25, 2010, to June 15, 2011. He put up property belonging to businessman Paylak Hayrapetian and his son as collateral to receive those loans, Hetq reported.
A criminal case was opened against Ashot Sukiasian. AmeriaBank has begun to sell off the property put up as collateral. Besides, Ashot Sukiasian received loans of $4.6 million from Prometey Bank. The bank is now selling off A. Sukiasian’s property placed as collateral.