«Նոր Մոսկվայում» 18 մարդու մահվան պատճառ դարձած վթարի գործով մեղադրյալ Հրաչյա Հարությունյանը պատրաստակամություն է հայտնել ցուցմունք տալ: Այս մասին հայտնում է Lifenews.ru-ն:
Օգոստոսի 29-ին նրա փաստաբանները հայտնել են, որ նա պատրաստ է ցուցմուքն տալ: Ավելի վաղ նա հրաժարվել է ցուցմունք տալուց, քանի որ հոգեկան և բարոյական ծանր վիճակում է գտնվել և նրան հայերենի թարգմանիչ չեն տրամադրել:
Ավելի վաղ Aysor.am-ի հետ զրույցում Հ. Հարությունյանի փաստաբան Ռուբեն Մարգարյանը նշել էր, որ Հ. Հարությունյանը դեռևս գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ և մի շարք հանգամանքներով, այդ թվում` հոգեկան վիճակով պայմանավորված` առայժմ չի հարցաքննվել:

Hrachia Harutyunian wants to give evidence
Hrachia Harutyunian, the defendant in the deadly crash in ‘New Moscow” that left 18 people dead, has expressed willingness to give evidence, Lifenews.ru reported.
H. Harutyunian’s lawyers said on August 29 that he is ready to testify. Previously he refused to give evidence as he was in a grave mental condition and had no Armenian interpreter.
Harutyunian’s lawyer, Ruben Margarian, told Aysor.am earlier that his client was under the supervision of doctors and he was not questioned for a number of reasons, including his mental condition.
Let us remind you that Hrachia Harutyunian is charged with causing a deadly road accident in ‘New Moscow’ on July 13.