Սեպտեմբերի 2-ից կմեկնարկի «Զգուշացեք երեխաներ են» միամսյակը
Սեպտեմբերի 2-ից ՀՀ Ճանապարհային ոստիկանությունը կսկսի «Զգուշացեք երեխաներ են» նշանաբանով անվտանգ երթևեկության միամսյակ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց ՃՈ ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը:
Նրա խոսքով՝ անցյալ տարի առաջին անգամ հայտարարված միամսյակը արդյունավետ էր և նախորդ տարվա համեմատ պակասել են պատահարները, գրանցվել է ճանապարհատրանսպորտային 29 պատահար, զոհվել է 1 երեխա:
Ն. Սարգսյանի խոսքով՝ միամսյակի ուղղությամբ աշխատանքները սկսել են 15 օր առաջ, իսկ միամսյակի ընթացքում ոստիկանությունն աշխատելու է առանց հանգստյան օրերի: Նա նշեց, որ մանկավարժները ևս պետք է դպրոց նոր հաճախող երեխաներին սովորեցնեն ճանապարհային երթևեկության կանոնները, իսկ երեխաները պետք է ճանապարհը անցնեն միայն թույլատրված հատվածներով:

‘Caution Children’ Month starts on September 2
Armenian Traffic Police starts a safety traffic month under the slogan ‘Caution Children’ on September 2, Chief of the Patrol Service of the Traffic Police, Colonel Norik Sargsyan said at the meeting with reporters today.
According to him, last year the safety traffic month was held for the first time and proved effective: the number of road accidents declined as compared with the previous year, there were 29 accidents, one child died.
Norik Sargsyan said preparatory work for ‘Caution Children’ Month began 15 days ago and during the Month policemen will work without a day off. Teachers will introduce first graders to pedestrian rules and teach them to cross streets at crosswalks only.