Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 78,609,724դոլար
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 78,609,724 ԱՄՆ դոլար 405.27 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 93,376,238 ԱՄՆ դոլար 406.61 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ‰» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 406.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 406.06 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 19-25-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 36.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 34.1 մլն ԱՄՆ դոլար:

Banks buy $78,609,724 in intrabank currency market on August 26-30
According to the Central Bank of Armenia, on August 26-30, in the intrabank currency market the banks bought $78,609,724 at the average exchange rate of 405.27 AMD per dollar and sold $93,376,238 at the average exchange rate of 406.61 AMD per dollar.
Purchase and sale transactions of $16,750,000 at the average exchange rate of 406 AMD per dollar were carried out at NASDAQ OMX Armenia OJSC in the indicated period.
$1,200,000 were purchased and sold at the exchange rate of 406.06 AMD per dollar in the interbank market.