Խաչատուր Սուքիասյանը, հնարավոր է, փոխվարչապետ նշանակվի
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով, իշխանական շրջանակները քննարկում են ազգային համաձայնության կառավարություն ստեղծելու գաղափարը:
Հնարավոր է, փոխվարչապետի պաշտոնն առաջարկվի «Սիլ կոնցեռնի» նախագահ Խաչատուր Սուքիասյանին: Այս տեղեկությունը, սակայն, թերթը չի կարողացել ճշտել Խ. Սուքիասյանից, քանի որ նրա հեռախոսն անջատված էր:
Ըստ թերթի տեղեկությունների` քննարկվում է նաև ՀՀ ՊՆ նախկին փոխնախարար Անդրանիկ Քոչարյանին պաշտոն առաջարկելու հարցը: Բայց վերջինս ասել է. «Ինձ որևէ պաշտոն չի առաջարկվել ու ես կարծում եմ, որ բացառվում է»:

«Жоховурд»: Хачатур Сукиасян может быть назначен вице-премьером
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что во властных кругах обсуждается идея формирования правительства национального согласия.
«Возможно, должность вице-премьера будет предложена председателю «Сил концерна» Хачатуру Сукиасяну. Однако корреспонденту издания не удалось уточнить эти сведения у Х.Сукиасяна, поскольку его телефон был отключен», - отмечает «Жоховурд».
По сведениям газеты, обсуждается также вопрос назначения на должность бывшего заместителя Минобороны Армении Андраника Кочаряна. Однако последний заявил: «Мне не предлагали какую-либо должность, и я думаю, что это исключается».