Խաչատուր Սուքիասյանը, հնարավոր է, փոխվարչապետ նշանակվի
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով, իշխանական շրջանակները քննարկում են ազգային համաձայնության կառավարություն ստեղծելու գաղափարը:
Հնարավոր է, փոխվարչապետի պաշտոնն առաջարկվի «Սիլ կոնցեռնի» նախագահ Խաչատուր Սուքիասյանին: Այս տեղեկությունը, սակայն, թերթը չի կարողացել ճշտել Խ. Սուքիասյանից, քանի որ նրա հեռախոսն անջատված էր:
Ըստ թերթի տեղեկությունների` քննարկվում է նաև ՀՀ ՊՆ նախկին փոխնախարար Անդրանիկ Քոչարյանին պաշտոն առաջարկելու հարցը: Բայց վերջինս ասել է. «Ինձ որևէ պաշտոն չի առաջարկվել ու ես կարծում եմ, որ բացառվում է»:

‘Zhoghovurd’ writes that the authorities are discussing the idea of setting up a national accord government.
It is likely that President of SIL Concern Khachatur Sukaisian will be appointed a deputy prime minister. The paper, however, couldn’t clarify that information from Sukiasian whose phone was off.
According to the paper, offering a post to former Deputy Defense Minister Andranik Kocharian is also under discussion. Kocharian told the daily: “No position has been offered to me. I think it is ruled out”.