«Հայասի գրուպից» հերքում են. Արտադրական թափոնները Քասախ գետը չեն լցվում
«Իրավունքը» տեղեկություններ էր ստացել, որ «Հայասի գրուպ» ՍՊԸ-ն իր արտադրական թափոնը ուղղակի լցնում է Քասախ գետը:
Ըստ աղբյուրների` վերջերս Արագածոտնի մարզում միանգամից բռնկված աղիքային սուր վարակը հենց դրա արդյունքն էր: Սակայն «Հայասի գրուպ» ընկերության աշխատակցուհին, ով չի ցանկացել ներկայանալ, ընկերության անունից ասել է.
«Ճիշտն ասած` ես առաջին անգամ եմ ձեզնից այդ մասին լսում, քանի որ մեր շինարարական կազմը շատ բարեխիղճ է կատարում իր առաքելությունը: Եթե նման բան լիներ, բոլորը կիմանային այդ մասին: Իսկ ինչ վերաբերում է տարածված վարակին, ապա մեզ մոտ ստուգումներ անցկացրել են, բայց ոչինչ չեն հայտնաբերել»:

‘Iravunk’ paper writes citing its sources that Hayasi Group OJSC dumps industrial waste in the Kasakh River.
According to the paper, the recent outbreak of acute intestinal infection in Aragatsotn province of Armenia was a result of such actions. A female employee of Hayasi Group spoke on condition of anonymity. She said on behalf of the company:
“Frankly speaking, I heard for the first time about it from you. Our staff performs their duties conscientiously. If such a thing had happened, we would have known about it. As regards infection, checks were conducted at the company and nothing was discovered”.