Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լևոն Անանյանի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Անանյանների ընտանիքին՝ Հայաստանի գրողների միության նախագահ, հրապարակախոս, թարգմանիչ, Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի վաստակավոր գործիչ Լևոն Անանյանի մահվան կապակցությամբ:
«Մեծ է նրա ավանդը մեր լրագրության, հրապարակախոսության, թարգմանական գրականության հարստացման, ինչպես նաև հրատարակչական և գրական կյանքի կազմակերպման գործում:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Լևոն Անանյանի ընտանիքին, հարազատներին և գրական հանրությանը, որին նա ծառայեց մեծ նվիրումով ու եռանդով»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Левона Ананяна
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования семье председателя Союза писателей Армении Левона Ананяна. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Весом его вклад в обогащение нашей журналистики, публицистики, переводческой литературы, а также в дело организации издательской и литературной жизни.
Выражаю глубокие соболезнования семье Левона Ананяна, его родным и литературному сообществу, которому он служил с большой преданностью и энергией», - говорится в телеграмме президента Армении.