Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լևոն Անանյանի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Անանյանների ընտանիքին՝ Հայաստանի գրողների միության նախագահ, հրապարակախոս, թարգմանիչ, Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի վաստակավոր գործիչ Լևոն Անանյանի մահվան կապակցությամբ:
«Մեծ է նրա ավանդը մեր լրագրության, հրապարակախոսության, թարգմանական գրականության հարստացման, ինչպես նաև հրատարակչական և գրական կյանքի կազմակերպման գործում:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Լևոն Անանյանի ընտանիքին, հարազատներին և գրական հանրությանը, որին նա ծառայեց մեծ նվիրումով ու եռանդով»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President Serzh Sargsyan sent a telegram of condolence to the family of the late Chairman of the Union of Armenia’s Writers, publicist and translator Levon Ananian, the presidential press service reported.
‘He made a considerable contribution to our social and political journalism, translation, and the organization of publishing and literary life.
I express my deep condolences to Levon Ananian’s family and relatives and the literary community which he served with great devotion and energy,” the telegram reads.