Երեկ բանտում մահացել է «Բանդայի գործով» դատապարտյալ Արման Դալլաքյանը
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ երեկ, երեկոյան ժամը 20:40-ին «Դատպարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում մահացել է «Բանդայի գործով» դատապարտյալ, 41-ամյա Արման Դալլաքյանը:
Թերթի տեղեկությունը հաստատել է ԱՆ ՔԿՀ-ների վարչության մամուլի խոսնակ Գոռ Ղլեչյանը: «Այս պահին չեմ կարող ասել, որն է մահվան պատճառը, բժշկական փորձաքննություն է նշանակվել»,- թերթի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասել է Ղլեչյանը՝ հավելելով. «Ինքը մի քանի հիվանդություններ ուներ, բուժվում էր, շատ կտրուկ առողջական վիճակը վատացել էր, շտապօգնություն էին կանչել, կանչելուց 10 րոպե հետո մահացել էր»:

‘Zhamanak’ writes citing its sources that at 8:40 pm yesterday, Arman Dallakian, 41, died in Convict Hospital penal institution. Dallakian was a convict in the so-called ‘band case’.
The information was confirmed by Gor Glechian, spokesman for the Criminal Executive Department of Justice Ministry.
“We don’t know the cause of his death. A post-mortem will be carried out. Dallakian suffered from several diseases. He was undergoing treatment. His health condition sharply deteriorated. An ambulance was called, but he died 10 minutes later,” Glechian told the daily’s correspondent.