Երեկ բանտում մահացել է «Բանդայի գործով» դատապարտյալ Արման Դալլաքյանը
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ երեկ, երեկոյան ժամը 20:40-ին «Դատպարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում մահացել է «Բանդայի գործով» դատապարտյալ, 41-ամյա Արման Դալլաքյանը:
Թերթի տեղեկությունը հաստատել է ԱՆ ՔԿՀ-ների վարչության մամուլի խոսնակ Գոռ Ղլեչյանը: «Այս պահին չեմ կարող ասել, որն է մահվան պատճառը, բժշկական փորձաքննություն է նշանակվել»,- թերթի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասել է Ղլեչյանը՝ հավելելով. «Ինքը մի քանի հիվանդություններ ուներ, բուժվում էր, շատ կտրուկ առողջական վիճակը վատացել էր, շտապօգնություն էին կանչել, կանչելուց 10 րոպե հետո մահացել էր»:

«Жаманак»: Накануне скончался осужденный по делу «о банде» Арман Даллакян
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне вечером, в 20:40, в УИУ «Больница для осужденных» скончался осужденный по делу «о банде» 41-летний Арман Даллакян.
Эту информацию подтвердил пресс-секретарь Уголовно-исправительного управления министерства юстиции Армении Гор Глечян.
«Сейчас я не могу назвать причину смерти, назначена судебно-медицинская экспертиза. У него было несколько заболеваний, он проходил лечение, состояние здоровья резко ухудшилось, вызвали скорую помощь, однако он скончался через 10 минут после вызова», - сообщил Галечян корреспонденту издания.