Բժիշկը կալանավորվեց 2 ամսով
«Չորրորդ իշխանությունը» սեպտեմբերի 7-ի համարում անդրադարձել էր այն փաստին, որ թմրադեղեր վաճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է Արմավիրի մարզի Բաղրամյանի հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Գագիկ Հարությունյանը: Նախօրեին պարզվել է, որ դատարանը որոշում է կայացրել Գագիկ Հարությունյանին կալանավորել երկու ամիս ժամկետով:
Նրա նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 266 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Այդ հոդվածով սահմանվում է՝ իրացնելու նպատակով թմրամիջոցներ, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութեր ապօրինի պատրաստելը, վերամշակելը, առաքելը կամ դրանք ապօրինի իրացնելը: Այն պատժվում է ազատազրկմամբ՝ 3-7 տարի ժամկետով:

‘Chorrord Inknishkhanutyun’ paper reported in the September 7 issue that Gagik Harutyunian, chief physician of the hospital in Baghramian village of Armavir province, was detained on suspicion of drug dealings. It became known yesterday that by a court decision, Gagik Harutyunian will be arrested for two months.
The doctor was charged under Article 266 part 1 of Armenia’s Criminal Code. The crimes indicated in that article (illegal manufacture, processing, procurement, keeping, trafficking and supply of narcotic drugs) are punished with 3-7 years imprisonment.