Անկախության 22-ամյակի առթիվ համաներո՞ւմ կհայտարարվի
Խորհրդարանի կուլիսներում քննարկվում է, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջիկայում անկախության 22-ամյակի առթիվ համաներում անելու առաջարկություն է ուղարկելու Ազգային ժողով։
Փաստաթուղթը, սակայն, դեռ ամբողջությամբ պատրաստ չէ։ Նույն շրջանակներում խոսվում է, որ Սերժ Սարգսյանն իր առաջարկությունը Աժ կուղարկի թերևս հոկտեմբերի սկզբներին։ Նա նման առաջարկով վերջին անգամ հանդես Էր եկել 2009 թվականի հունիսի 16-ին։ Սպասվող համաներումը ևս, ըստ «Հայկական ժամանակի» աղբյուրների, բավական ընդգրկուն Է լինելու։ Այդ մասին առայժմ պաշտոնապես չի ասվում։ Փաստաթուղթը կհրապարակվի խորհրդարան ուղարկվելուց հետո, վերջին պահին միայն, երբ այն կդրվի քննարկման և քվեարկության, այնպես, ինչպես դա տեղի ունեցավ 2009-ին:

Amnesty may be declared on 22nd anniversary of independence
Rumors are circulating in the parliament that President Serzh Sargsyan will soon send a proposal about an amnesty on the 22nd anniversary of independence to the National Assembly, ‘Haykakan Zhamanak’ writes.
The document, however, has not yet been completed. There are rumors in the same circles that Serzh Sargsyan will submit his proposal to the NA in early October. He last presented a similar proposal on June 16, 2009. According to the daily, the amnesty will be quite large-scale. There has been no official information about it. The document will be published after it has been sent to the parliament, at the last moment when it is submitted for discussion and vote just as it happened in 2009.