ԲՀԿ քաղխորհրդի կազմից դուրս կմնա գործարար հատվածը
ԲՀԿ-ն առաջիկայում պատրաստվում է համագումար հրավիրել, որի ընթացքում էլ կուսակցության ներսում նախատեսված են կառուցվածքային լուրջ փոփոխություններ իրականացնել:
«Ժողովուրդի» լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ ԲՀԿ-ում մտադիր են նախ կտրուկ կրճատել քաղխորհրդի անդամների թիվը, ընդ որում ծրագրված է, որ քաղխորհրդից դուրս են մնալու ԲՀԿ-ի գործարար հատվածն ու նրանք, ովքեր այս կամ այն կերպ կապված են իշխանությունների հետ:
Քննարկվում է նաև ԲՀԿ-ում նախագահությանը կից խորհուրդ ստեղծելու հարցը: ԲՀԿ խոսնակ, ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը «Ժողովուրդի» հետ զրույցում չի հերքել համագումարի անցկացման մասին լուրերը: Ըստ նրա, սակայն, յուրաքանչյուր կուսակցություն օրենքով սահմանված կարգով 2 տարին մեկ անգամ պետք է համագումար անցկացնի:

«Жоховурд»: В «Процветающей Армении» намечаются структурные изменения
Партия «Процветающая Армения» собирается в ближайшее время созвать съезд, в ходе которого внутри партии будут осуществлены серьезные структурные изменения. Об этом пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники.
Как сообщают источники издания, в «Процветающей Армении» намерены резко сократить число членов политсовета, при этом запланировано, что вне политсовета останутся бизнес-представители «Процветающей Армении» и те, кто тем или иным образом связан с властями.
Обсуждается также вопрос создания совета при правлении партии «Процветающая Армения». В беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» пресс-секретарь «Процветающей Армении», депутат парламента Тигран Уриханян не опроверг слухи о проведении съезда. По его словам, однако, в любой партии, согласно установленному порядку, раз в два года нужно проводить съезд.