ԲՀԿ քաղխորհրդի կազմից դուրս կմնա գործարար հատվածը
ԲՀԿ-ն առաջիկայում պատրաստվում է համագումար հրավիրել, որի ընթացքում էլ կուսակցության ներսում նախատեսված են կառուցվածքային լուրջ փոփոխություններ իրականացնել:
«Ժողովուրդի» լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ ԲՀԿ-ում մտադիր են նախ կտրուկ կրճատել քաղխորհրդի անդամների թիվը, ընդ որում ծրագրված է, որ քաղխորհրդից դուրս են մնալու ԲՀԿ-ի գործարար հատվածն ու նրանք, ովքեր այս կամ այն կերպ կապված են իշխանությունների հետ:
Քննարկվում է նաև ԲՀԿ-ում նախագահությանը կից խորհուրդ ստեղծելու հարցը: ԲՀԿ խոսնակ, ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը «Ժողովուրդի» հետ զրույցում չի հերքել համագումարի անցկացման մասին լուրերը: Ըստ նրա, սակայն, յուրաքանչյուր կուսակցություն օրենքով սահմանված կարգով 2 տարին մեկ անգամ պետք է համագումար անցկացնի:

Zhoghovurd: BHK plans structural changes
Prosperous Armenia Party (BHK) intends to convene a congress in the near future to discuss structural changes to be launched within the party, ‘Zhoghovurd’ writes citing its sources.
The paper’s sources said that BNK wants to reduce sharply the number of members of its political board. It is planned that BHK members who engage in business as well as those linked with the authorities should withdraw from the political board.
The creation of a council at the BHK board is also under discussion. During a talk with the daily’s correspondent, BHK spokesman, parliamentary deputy Tigran Urikhanian didn’t refute rumors about the upcoming congress. In his words, in accordance with established order, any party shall hold congresses twice a year.