Տրանսպորտի ուղեվարձը 150 դրամ  է դառնալու
«Հրապարակում» կարդում ենք. «Երևանի ավագանին օրերս հաստատել է հանրային քննարկումներ, լսումներ կազմակերպելու և դրանց կարգը հաստատելու մասին հարցը: Խոսքը տրանսպորտի սակագնի քննարկումների մասին է: Ու մինչ կձևավորվի հասարակության համար շատ կարևոր այդ հարցի քննարկման հանձնաժողովը, Երևանի ավագանու համապատասխան հանձնաժողովներից արդեն վստահեցումներ կան, որ սակագինը չի մնալու 100 դրամ, դառնալու է 150…
Հանձնաժողովի ներկայացուցիչները նաև հանրային տրանսպորտին սպասարկող շահագրգիռ անձիք են և չեն կարող հանրության շահերից մասնակցել քննարկմանը: Դրա վառ օրինակը Հենրիկ Նավասարդյանն է, ում որդին, հոր պաշտոնանկությունը պահանջելու պատճառով, հարձակվել և ծեծի է ենթարկել ակտիվիստներին:…
Ֆինանսավարկային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ղեկավար Նաիրա Նահապետյանը ասել է. «Ես կուզեմ, որ ակտիվիստները գան-ներգրավվեն, սկսեն աշխատել: Նավասարդյան Հենրիկն ընդհանրապես կապ չունի, քանի որ նա կատարում էիր ղեկավարի հանձնարարականը: Նավասարդյանին հանենք, Պողոսյանը գա, կլինի նույն բանը, քանի որ պիտի կատարի իր պետի առաջադրանքը»: Նա հավելել է, որ տրանսպորտի ոլորտում բարեփոխումներ են լինելու, ամեն ինչ պետք է քննարկվի նոր կոնկրետ թիվ որոշվի»:

Transport fare to increase to 150 drams
‘Hraparak’ daily writes: “The Yerevan Municipality recently approved the order of holding public discussions and hearings. The matter concerns public transport fares. The commission to examine this issue of primary importance to society has not been formed yet, but certain commissions of the municipality have already voiced their assurances that the bus fare will be raised from 100 to 150 AMD…
The commission members are interested persons related to public transport services so they will not represent the interests of society during discussions. A striking example is Henrik Navasardian whose son attacked and beat up the activists who demanded dismissal of his father…
The head of the standing commission on finance, credit and economic affairs Ms. Naira Nahapetian said: “I would like these activists to become involved and start working. Henrik Navasardian has nothing to do with it since he carries out instructions of his superior. If Navasardian is dismissed, Poghosian will come and do the dame thing as he has to do his job”. The commission head added that there will be reforms in transport sector, discussions should be held to establish a new fare”.