Լիսկան որոշել է  որդուն ու կնոջը հեռացնել երկրից
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով` Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը պատրաստվում է իր կնոջը՝ Լորետա Բարսեղյանին, և որդուն՝ Տիգրան Խաչատրյանին, որոշ ժամանակով ուղարկել Ֆրանսիայի Մարսել քաղաք:
Թերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ Խաչատրյանն այնտեղ բիզնեսներ ունի ու հիմա որոշել է որոշ ժամանակով իր ընտանիքի անդամներին հեռացնել երկրից, մինչև հասարակությունը մոռանա իր տան բակում կատարվածը:
Ս. Խաչատրյանը «Ժողովուրդի» հետ զրույցում, բնականաբար, ասել է, թե դրանք սուտ տեղեկություններ են. «Չէ՛, էդ ո՞վ է ասում, դե ամեն օր մի բան են ասում, հո մենք ամեն օր չե՞նք մտածի, թե ինչ պատասխանենք: Ամեն օր ինչ-որ տեղեկություն է տարածվում, մի հայտարարություն են անում, հո մենք պարա՞պ չենք, որ նստենք, այդ սուտ տեղեկություններին պատասխանենք»:

Zhoghovurd: Syunik ex-governor plans to get his family out of country
‘Zhoghovurd’ writes citing its sources that ex-governor of Syunik province Suren Khachatrian intends to move his wife Loreta Barseghian and his son Tigran Khachatrian to Marseille.
According to the paper’s sources, S. Khachatrian has his own business in Marseille and he wants his family to spend some time there until society forgets about the incident that occurred near his house in Goris this year.
During a talk with ‘Zhoghovurd’, Suren Khachatrian naturally declared that the information is untrue. “Rumors are spread almost every day. Do they think I have nothing to do expect respond to all this?” S. Khachatrian said.