Հանուն միասեռականների Շերը մերժել է օլիգարխ-ընկերոջը
Երգչուհի Շերը մերժել է Սոչիի Օլիմպիական խաղերին ելույթ ունենալու առաջարկը: Պատճառը Ռուսաստանում միասեռականության քարոզչության արգելքն է, ինչն իրավապաշտպանների կարծիքով ոտնահարում է ոչ ավանդական կողմնորոշում ունեցողների իրավունքները: Այս մասին գրում է The Guardian-ը:
Երգչուհու խոսքով՝ նա անմիջապես հրաժարվել է իր «օլիգարխ-ընկերոջ»՝ Օլիմպիական խաղերի բացմանը ելույթ ունենալու առաջարկից, ի նշան Ռուսաստանի միասեռականների հետ համերաշխության: Երգչուհին ասել է, որ հրավերը ստացել է 2013 թ. փետրվարին:
Շերը չի հրապարակում ընկերոջ անունը, սակայն հայտնի է, որ նրա վերջին համերգները տեղի են ունեցել միլիարդատեր Սուլեյման Կերիմովի հրավերով:
Նշենք, որ ավելի վաղ Ռուսաստանում ընդունված օրենքին դեմ են արտահայտվել Bloodhound Gang խումբը, Մադոննան և Լեդի Գագան:

Guardian: Шер отказалась выступать на Олимпиаде в Сочи
Певица Шер отклонила предложение выступить на Олимпийских играх в Сочи из-за принятого в России закона о запрете пропаганды гомосексуализма, который, по мнению правозащитников, ущемляет права людей нетрадиционной ориентации. Об этом пишет The Guardian.
По словам певицы, она «немедленно» отказалась от предложения своего «друга-олигарха» выступить на открытии Игр в знак солидарности с геями России, но, по данным газеты, предложение ей поступило еще в феврале 2013 года.
Шер скрывает имя своего друга, однако известно, что оба ее последних концерта были проведены по приглашению миллиардера Сулеймана Керимова.
Шер на протяжении многих лет является борцом за права ЛГБТ-сообщества. Ранее группа Bloodhound Gang, Мадонна и Леди Гага также высказались против принятого в России закона. Об этом пишет Gazeta.ru.