Արմեն Մարտիրոսյանին ծեծելու գործը ՀՔԾ-ն կարճել է
Ապրիլի 9-ին՝ Սերժ Սարգսյանի երդմնակալության արարողության օրը, բոլորի աչքի առջև ոստիկանների կողմից բռնության ենթարկված Արմեն Մարտիրոսյանի ծեծի գործը (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ պաշտոնական լիազորություններն անցնելը, որը զուգորդվել է բռնությամբ) կարճվել է:
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանից «Ժողովուրդը» տեղեկացել է, որ նա օրերս ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից նամակ է ստացել այսպիսի բովանդակությամբ. «Գործը կարճվել է իրավիճակի փոփոխման հետևանքով»:
Թե ինչ իրավիճակի փոփոխություն է տեղի ունեցել մեր երկրում, պարզ չէ: Գուցե ՀՔԾ-ո՞ւմ է ինչ-որ բան փոխվել: Բայց փաստ է, որ օրը ցերեկով Մարտիրոսյանին ծեծի ենթարկած ոստիկանները մնացին անպատիժ: Իսկապես որ ՀՔԾ-ում հատուկ քննություն իրականացվեց այս մասով:
Հայտնի փաստերը կոծկելու հնարավորություն չունենալով՝ այս մարմնում որոշեցին «իրավիճակ փոխել»: Ա. Մարտիրոսյանի համար ամեն ինչ պարզ է, քանի որ նրան տեղեկություններ են հասել, որ դեպքից հետո ոստիկանության համակարգից երկու աշխատակից հեռացվել են:

Armen Martirosian’s beating case, which was opened after policemen used violence against Martirosian in public on April 9 – President Serzh Sargsyan’s inauguration day, has been quashed. The criminal case was opened under Armenian Criminal Code’s Article 309 part 2 (exceeding of official authority, accompanied by violence).
Deputy chairman of Heritage Party Armen Martirosian told ‘Zhoghovurd’ daily that he recently received a letter from the RA Special Investigation Service (SIS) informing him that the case was quashed due to a change in the situation.
It is not clear what change in the situation has taken place in our country. Perhaps something has changed in the SIS? But the fact is that the policemen who beat up Martirosian in broad daylight enjoy impunity.
Unable to suppress the well-known facts, the SIS decided to ‘change the situation’. Everything is clear to Armen Martirsian as he was told that two policemen had been dismissed after the incident.