Կալանավորվել է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ անվտանգության աշխատակիցը
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունու քննչական բաժնում ՀՀ ՔՕ 266-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով և 34-268-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործը:
ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ նախաքննությամբ պարզվել է` 2013 թվականի հուլիսի 17-ին ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ անվտանգության ապահովման բաժնի տեսուչ Ա. Պ.-ի կողմից նույն հիմնարկի կալանավոր Ա.Ո.-ի անվամբ ներկայացված հանձնուքի զննությամբ «Մայրաքաղաքային» տեսակի աղցանի մեջ հայտնաբերվել է 2 հատ 0.3 գրամ քաշով օվալաձև դեղահատի և 2 հատ 0.2 գրամ քաշով նմանատիպ դեղահատի կտորներ, որոնք իրենց մեջ պարունակում են զգալի չափերի հասնող «Բուպրենորֆին» տեսակի թմրամիջոց:
ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ անվտանգության ապահովման բաժնի տեսուչ Ա. Պ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 266-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

Security guard of Nubarashen prison arrested
The Special Investigation Service (SIS) of Armenia took over the criminal case opened under the Criminal Code’s Article 266 part 2 point 3 by the Erebuni unit of Yerevan Investigative Department of the Armenian police.
The press service of SIS said that on July 17, 2013, during an inspection of the parcel that A.P., an inspector of Nubarashen penal institution’s security unit, handed over to prisoner A. O., four pills (hidden in the salad in the parcel) containing large amounts of buprenorphine narcotic drug were found.
A.P., inspector of the security unit of Nubarashen prison, was charged under Article 266 part 2 point 3 (illegal turnover of narcotic drugs for sales purpose in places of detention) of Armenian Criminal Code.