Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Պետք է ստեղծենք համազգային ճակատ ու պայքարի դուրս գանք
Սա պետք է լինի վերջին տարին, երբ հայ ժողովուրդը տոնում է Անկախության օրը ստրկացման մեջ։ Մենք սկսելու ենք համազգային բողոք և տանելու ենք այն մինչև վերջ: Այս մասին այսօր Ազատության հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Անկախության օրը ոչ միայն համազգային տոն է, այլև` պատասխանատվություն և այդ պատասխանատվությունը պատականում է մեր ժողովրդին: Այսօր` տոնի նախաշեմին, մենք հավաքվել ենք այստեղ տարբեր տեղերից, որ ասենք` մերչ պետականությունը վտանգի տակ է»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Ժառանգության» առաջնորդը կոչ արեց ներկաներին ստեղծել համազգային ճակատ ու միացյալ ուժերով պայքարի դուրս գալ.
«Մենք պետք է անենք այնպես, որ նա ով գնաց կեղծիքի ճանապարհով, ստորագրեց հայ-թուրքական արձանագրություններ ու օրեր առաջ Հայաստանի ինքնիշխանությունն ուրիշին հանձնեց` հեռանա: Մենք միասին պետք է հասնենք դրան»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու ավելացրեց.
«Ով չմիացավ ազտամարտիկի, երիտասարդի ու քաղաքացու այս պայքարին, զիջում է մեր ազատությունն ու ինքնիշխանությունը հերթական բռնարարքներին»:

Р.Ованнисян: Мы должны создать общенациональный фронт и выйти на борьбу
Сегодня на Площади Свободы в Ереване состоялся очередной митинг участника президентских выборов 18 февраля, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, приуроченный к 22-летию независимости Армении.
«День независимости – это не только общенациональный праздник, но и ответственность. Сегодня в преддверие праздника мы собрались здесь, чтобы сказать, что наша государственность находится под опасностью», - заявил Раффи Ованнисян.
Лидер партии «Наследие» призвал присутствующих создать общенациональный фронт и вместе выйти на борьбу.
По словам Р. Ованнисяна, протест должен носить продолжительный характер – до тех пор, пока не будет достигнута победа. Он также отметил, что необходимо «выйти из углов и сплотиться в мощный кулак».
На митинге выступил и ветеран карабахской войны, подполковник Хачик Аветисян, который также призвал к общенациональному объединению во имя достижения победы.
Представительница партии «Наследие» Анаит Бахшян в свою очередь отметила, что необходимо беречь независимость.