Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Պետք է ստեղծենք համազգային ճակատ ու պայքարի դուրս գանք
Սա պետք է լինի վերջին տարին, երբ հայ ժողովուրդը տոնում է Անկախության օրը ստրկացման մեջ։ Մենք սկսելու ենք համազգային բողոք և տանելու ենք այն մինչև վերջ: Այս մասին այսօր Ազատության հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Անկախության օրը ոչ միայն համազգային տոն է, այլև` պատասխանատվություն և այդ պատասխանատվությունը պատականում է մեր ժողովրդին: Այսօր` տոնի նախաշեմին, մենք հավաքվել ենք այստեղ տարբեր տեղերից, որ ասենք` մերչ պետականությունը վտանգի տակ է»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Ժառանգության» առաջնորդը կոչ արեց ներկաներին ստեղծել համազգային ճակատ ու միացյալ ուժերով պայքարի դուրս գալ.
«Մենք պետք է անենք այնպես, որ նա ով գնաց կեղծիքի ճանապարհով, ստորագրեց հայ-թուրքական արձանագրություններ ու օրեր առաջ Հայաստանի ինքնիշխանությունն ուրիշին հանձնեց` հեռանա: Մենք միասին պետք է հասնենք դրան»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու ավելացրեց.
«Ով չմիացավ ազտամարտիկի, երիտասարդի ու քաղաքացու այս պայքարին, զիջում է մեր ազատությունն ու ինքնիշխանությունը հերթական բռնարարքներին»:

Raffi Hovannisian: We must form national front and embark on struggle
A regular rally of the presidential candidate in the 2013 elections, leader of Heritage Party Raffi Hovannisian took place today in Liberty Square of Yerevan, on the occasion of the 22nd anniversary of Armenia’s independence.
“Independence Day is not only a national holiday, but also responsibility. Today, on the eve of the holiday, we have gathered here to say that our statehood is in danger,” Raffi Hovannisian said.
The leader of Heritage Party called on those present to form a national front and embark jointly on a struggle.
In his words, the struggle will be continuous, till final victory. He stated that it is necessary to ‘get out of your corners and form a powerful fist”.
Lieutenant Colonel Khachik Avetisian, a veteran of the Karabakh war, made a speech at the rally. He called for national unification in order to achieve victory.
Member of Heritage Party Anahit Bakhshian for her part underlined the need to preserve independence.