Ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանը ձերբակալվել է խարդախության մեղադրանքով
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քր. օր-ի 178 հոդ. 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով /խարդախություն՝ խոշոր չափերով/ 20.09.2013թ. ձերբակալվել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Արտուշի Ավետիսյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Վ.Ավետիսյանը, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ.Զաքարյանի թոռանը պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար:
Հիշեցնենք, որ Վոլոդյա Ավետիսյանն առաջինն էր, որ այս տարվա մայիսին նստացույց հայտարարեց` բարձրաձայնելով ազատամարտիկներին մտահոգող սոցիալական խնդիրներ: Նա երկու անգամ մասնակցել է վարչապետի հետ ազատամարտիկների հանդիպմանը և վերջին անգամ կառավարության ղեկավարի հետ հանդիպումից հետո հայտնել էր, որ իրենց բարձրացված խնդիրները չեն լուծվել:

Retired Colonel Volodya Avetisian detained on suspicion of fraud
During the investigation into a criminal case investigated by the RA Defense Ministry’s Investigation Service, retired Colonel Volodya Avetisian was detained on September 20, 2013, on suspicion of committing the crime indicated in the Criminal Code’s Article 178 part 2 point 2 (serious fraud), the press service of Defense Ministry said.
According to the source, V. Avetisian took $2,000 from citizen Zakarian under the pretext of helping with his grandson’s exemption from military service.
A preliminary investigation into the criminal case is being conducted.
Let us remind you that a group of Karabakh war veterans, including Volodya Avetisian, started a sit-in in Yerevan’s Liberty Square in May of this year, demanding solution of their social problems. Avetisian took part twice in meetings of Karabakh war veterans with Prime Minister Tigran Sargsyan. Adter the last meeting in the government office, V. Avetisian said that the problems of veterans have not been solved.