Ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանը ձերբակալվել է խարդախության մեղադրանքով
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քր. օր-ի 178 հոդ. 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով /խարդախություն՝ խոշոր չափերով/ 20.09.2013թ. ձերբակալվել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Արտուշի Ավետիսյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Վ.Ավետիսյանը, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ.Զաքարյանի թոռանը պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար:
Հիշեցնենք, որ Վոլոդյա Ավետիսյանն առաջինն էր, որ այս տարվա մայիսին նստացույց հայտարարեց` բարձրաձայնելով ազատամարտիկներին մտահոգող սոցիալական խնդիրներ: Նա երկու անգամ մասնակցել է վարչապետի հետ ազատամարտիկների հանդիպմանը և վերջին անգամ կառավարության ղեկավարի հետ հանդիպումից հետո հայտնել էր, որ իրենց բարձրացված խնդիրները չեն լուծվել:

Полковник резерва Володя Аветисян задержан по подозрению в мошенничестве
В результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых в ходе предварительного следствия по расследуемому в следственной службе Минобороны Армении уголовному делу, полковник резерва Володя Артушевич Аветисян задержан 20.09.2013г. по подозрению в совершении деяния, предусмотренного п.2 ч.2ст. 178 УК РА (мошенничество в особо крупном размере). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Согласно источнику, В.Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием, под предлогом содействия гражданину Закаряну в вопросе освобождения его внука от прохождения обязательной срочной военной службы, взял у Закаряна 2 тыс. долларов США.
Предварительное расследование уголовного дела продолжается.
Напомним, группа ветеранов карабахской войны, в числе которых и полковник резерва Володя Аветисян, начала сидячую акцию протеста в мае этого года на площади Свободы в Ереване, требуя решения социальных проблем. Он два раза участвовал во встрече ветеранов карабахской войны с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном. После последней встречи в правительстве Володя Аветисян заявил, что озвученные ветеранами проблемы так и не получили решения.