Քաղաքապետարանի դիմաց նստացույց անող 2 ակտիվիստ բերման են ենթարկվել
Քաղաքապետարանի դիմաց անժամկետ նստացույց հայտարարած Վահագն Մինասյանին և Սուրեն Սահակյանին բերման են ենթարկել Ոստիկանություն Կենտրոնի բաժին: Այս տեղեկությունը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նրանց նկատմամբ իրականցվել է վարչական բերում, կազմվել է վարչական իրավախախտման արձանագրություն՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Ոստիկանության ծառայողի կամ զինծառայողի օրինական կարգադրությանը կամ պահանջին չարամտորեն չենթարկվելու համար, առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկից մինչև հիսնապատիկի չափով):
Ս. Սահակյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ ինքը այս պահին ոստիկանությունում է և հեռախոսով կարող է խոսել միայն իրավաբանի հետ:

Двое участников акции протеста перед зданием мэрии Еревана задержаны
Двое участников бессрочной акции протеста перед зданием мэрии Еревана привлечены к административной ответственности. Эту информацию в беседе с корреспондентом Aysor.am подтвердили в пресс-службе Полиции.
Согласно источнику, Ваагн Минасян и Сурен Саакян доставлены в отделение Кентрон Управления полиции Еревана. Активисты подвергнуты административному задержанию, составлен протокол по признакам статьи 182 кодекса РА «Об административных правонарушениях» (неповиновение законному распоряжению или требованию сотрудника полиции, военнослужащего влечет наложение штрафа от десятикратного до пятидесятикратного размера установленной минимальной заработной платы).
В беседе с корреспондентом Aysor.am Сурен Саакян отметил, что находится в полиции и может говорить по телефону только с адвокатом.