Վոլոդյա Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել. Նա կալանավորված է
Պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանին առաջադրվել է մեղադրանք ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝ խոշոր չափերի խարդախություն: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Ըստ մեղադրանքի, Վոլոդյա Ավետիսյանը «խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ. Զաքարյանի թոռան պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար»:
Ըստ քննությունն իրականացնող մարմնի` դեպքը տեղի է ունեցել մեկուկես ամիս առաջ՝ սույն թվականի օգոստոսի 13-ին: Գնդապետի պաշտպան Արա Զաքարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում չէր բացառել, որ, հնարավոր է, իր պաշտպանյալին մեղսագրված արարքը կապ ունենա ամիսներ շարունակ պահեստազորի գնդապետի կողմից կազմակերպված բողոքի ակցիաների հետ:

Reserve Colonel Volodya Avetisian has been charged under the RA Criminal Code’s Article 178 part 2 point 2 (fraud), with arrest being chosen as a measure of restraint against him, PastInfo news agency was informed by Mary Sargsyan, a senior officer of Armenian Defense Ministry’s Investigation Service.
According to investigators, V. Avetiian took $2,000 from citizen Zakarian on the pretext of helping him to exempt his grandson from compulsory military service.
The investigatory body also ‘declassified’ the information on the date of Avetisan’s crime. Investigators said it was committed on August 13, 2013. During a talk with the correspondent of PastInfo, the colonel’s lawyer Ara Zakarian didn’t rule out that the offence Volodya Avetisian charged with is related to the protests organized by him.