Վոլոդյա Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել. Նա կալանավորված է
Պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանին առաջադրվել է մեղադրանք ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝ խոշոր չափերի խարդախություն: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Ըստ մեղադրանքի, Վոլոդյա Ավետիսյանը «խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ. Զաքարյանի թոռան պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար»:
Ըստ քննությունն իրականացնող մարմնի` դեպքը տեղի է ունեցել մեկուկես ամիս առաջ՝ սույն թվականի օգոստոսի 13-ին: Գնդապետի պաշտպան Արա Զաքարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում չէր բացառել, որ, հնարավոր է, իր պաշտպանյալին մեղսագրված արարքը կապ ունենա ամիսներ շարունակ պահեստազորի գնդապետի կողմից կազմակերպված բողոքի ակցիաների հետ:

Полковнику запаса Володе Аветисяну предъявлено обвинение
Полковнику запаса Володе Аветисяну предъявлено обвинение по п.2 ч.2 ст.178 Уголовного кодекса Армении (мошенничество в особо крупном размере). В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Об этом в беседе с корреспондентом агентства «Пастинфо» сообщила старший офицер следственной службы минобороны Армении Мери Саркисян.
Согласно обвинению, В.Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием, под предлогом содействия гражданину Закаряну в вопросе освобождения его внука от прохождения обязательной срочной воинской службы, получил $2 тыс.
Следственный орган также «рассекретил» информацию о том, когда было совершено вменяемое Аветисяну деяние. По сведениям следствия, оно имело место полтора месяца назад – 13 августа сего года. Адвокат полковника Ара Закарян в беседе с корреспондентом агентства не исключил, что возможно инкриминируемое его подзащитному деяние связано с организованными полковником запаса акциями протеста.