Ավարտվել է Արարատի մարզպետարանի վարչության պետի գործով նախաքննությունը
Հատուկ քննչական ծառայությունում ավարտվել է ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին հայտնում են ՀՔԾ լրատվական բաժնից:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ կառավարության որոշումներով հաստատված «ՀՀ հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութի ձեռքբերման նպատակով պետական աջակցության» 2012-2013թթ. ծրագրերի իրականացման գործընթացում ՀՀ Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանը պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով` պաշտոնական փաստաթղթեր է կեղծել և առանձնապես խոշոր չափերով պետական միջոցների յուրացում է կատարել:
Մեղադրյալ Տիգրան Վիրաբյանի նկատմամբ քրեական գործի մինչդատական վարույթում խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը:
Քրեական գործի նախաքննությունն ավարտած քննիչը քրեական գործը մեղադրական եզրակացությամբ հանձնել է դատավարական ղեկավարում իրականացնող դատախազին` այն հաստատելու և դատարան ուղարկելու համար:

Сотрудник администрации Арарата подделывал документы
В Специальной следственной службе Армении завершилось предварительное расследование уголовного дела, возбужденного по п.1 ч.3 ст.179 и ч.1 ст.314 УК Армении.
Как сообщает "Пастинфо", следствием установлено, что в процессе реализации утвержденных в соответствии с решениями правительства Армении программы “Государственной поддержки землепользователям с целью приобретения дизельного топлива по доступным ценам на 2012-2013гг.” экс-начальник управления сельского хозяйства и охраны природы администрации Араратской области Армении Тигран Вирабян, используя свое служебное положение, подделал официальные документы и присвоил государственные средства в особо крупном размере.
В ходе досудебного производства уголовного дела в отношении обвиняемого Тиграна Вирабяна была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Следователь, завершивший предварительное расследование дела, направил уголовное дело вместе с обвинительным заключением осуществляющему процессуальное руководство прокурору для его утверждения и передачи в суд.