Գ. Կոստանյանը` Սուրիկ Խաչատրյանի և Արտակ Բուդաղյանի գործի մասին
ՀՀ գլխավոր դատախազի թեկնածու Գևորգ Կոստանյանի համար այդ պաշտոնում առաջին կամ երկրորդ հերթի գործ չի լինելու, քանի որ բոլոր գործերն էլ կարևոր են ու բոլորի դեպքում էլ նույն գործելաոճն է կիրառվելու: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին հավաստիացրեց դատախազի թեկնածու Գևորգ Կոստանյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք իր առաջադրումը կապ ուներ Սյունիքի նախկին մարզպետի որդու ազատ արձակման հետ, Գ. Կոստանյանը նշեց. «Պաշտոնատար անձի կողմից իր պաշտոնական լիոզորությունները կատարելը պետք է խրախուսվի այդ եղանակո՞վ: Ես կատարել եմ իմ պարտականությունները և կատարելու եմ»:
Հաջորդ հարցին, թե դեռ նախաքննությունը չավարտված ինքը հանդես եկավ հայտարարություններով, ինչից կարելի էր ենթադրել, թե ինչ հանգուցալուծում է ունենալու այս գործը, գլխավոր դատախազի թեկնածուն ասաց, որ այդ պահին անգամ իր համար հստակ չէր հանգուցալուծումը, «Նախաքննության ընթացքում շատ փաստեր առաջ եկան, այդ թվում և ձայնագրային և տեսագրային փորձաքննությունն է ապացուցել, որ Սուրիկ Խաչատրյանը չի եղել դեպքի վայրում»:
Ինչ վերաբերում է գործի ընթացքին, ապա Գ.Կոստանյանը նշեց, որ արդեն կայացրել է որոշումներ ու ստուգել է դրանց օրինականությունը, որոնք օրինական են:
Խոսելով Արտակ Բուդաղյանի մասին` Գևորգ Կոստանյանը նշեց. «Ա. Բուդաղյանին մեղադրանք առաջադրված է վաղուց, նախաքննությունն իրականացվում և շարունակվում է, դրա ավարտին միայն պարզ կլինի»:

Геворк Костанян: Для меня не будет первостепенных или второстепенных дел
Для кандидата на пост генерального прокурора Армении Геворка Костаняна не будет первостепенных или второстепенных дел, поскольку все дела важны и ко всем делам применяется тот же принцип работы. Об этом заявил сегодня в ходе беседы с журналистами кандидат на должность генпрокурора Армении Геворк Костанян.
Отвечая на вопрос о том, связано ли выдвижение его кандидатуры с освобождением сына экс-губернатора Сюника Сурена Хачатряна, Г.Костанян заявил: «Разве исполнение должностных полномочий должностным лицом должно поощряться таким способом? Я выполнял, и буду выполнять свои обязанности».
На замечание о том, что он, не дождавшись завершения предварительного следствия, уже выступил с заявлением, из чего можно было предположить, какой исход будет иметь дело, кандидат на должность генпрокурора отметил, что в тот момент развязка дела была неясна даже для него.
«В ходе предварительного следствия появилось много фактов: то, что Сурен Хачатрян не находился на месте происшествия доказала экспертиза звукозаписи и видеозаписи», - отметил Г.Костанян.
Что касается Артака Будагяна, то Геворк Костанян отметил, что Артаку Будагяну обвинение предъявлено давно. «Идет предварительное следствие и все будет ясно, когда оно завершится», - сказал Г.Костанян.