ԱՄՆ-ում պայթուցիկ պատրաստած գեղեցկուհին զրկվել է տիտղոսից
ԱՄՆ Յութա նահանգի Ռիվերթոն քաղաքի գեղեցկության մրցույթի հաղթող Քենդրու Մաքքենզի Ջիլլին պայթուցիկ սարք պատրաստելու համար ստիպված կլինի 200 ժամ ուղղիչ աշխատանք կատարել ու 500 դոլար տուգանք վճարել:
Որոշումը կայացրել է Սոյտ-Լեյք-Սիթիի դատարանը: Նույն վճիռն է կայացվել նաև 18-ամյա գեղեցկուհու երեք ընկերերի վերաբերյալ: Նրանք մեղադրվում են հեղուկ պայթուցիկ պատրաստելու մեջ:
Ստացված զանգվածը երիտասարդները լցրել են պլաստիկե շշերի մեջ և պայթեցրել: Նրանք ընդունել են իրենց մեղքը, սակայն հայտարարել են, որ իրենց արարքը «անվնաս չարաճճիություն է»: Դատավճռի հրապարակումից հետո Քենդրեին զրկել են գեղեցկուհու տիտղոսից:

В США королеву красоты лишили короны за изготовление взрывчатки
Победительницу конкурса красоты в городе Ривертон (штат Юта, США) Кендру Маккензи Джилл приговорили за изготовление взрывчатки к 200 часам исправительных работ и штрафу в 500 долларов.
Такое решение вынес суд округа Солт-Лейк-Сити. Аналогичное наказание понесут также трое приятелей 18-летней обладательницы титула королевы красоты. Их обвиняют в изготовлении жидкой взрывчатки из подручных средств.
Полученную смесь подростки разливали в пластиковые бутылки и взрывали на улице, разбивая их об асфальт. Хулиганы признали вину, но в суде заявили, что считают свой поступок "безобидной шалостью". Однако из-за такой шалости Кендре Джилл после оглашения приговора пришлось отказаться от своего титула. В США победительницу конкурса красоты лишили короны за изготовление взрывчатки.