Է. Շարմազանով. Հասարակությունը կողջունի համաներման որոշումը
«Հանրապետության նախագահը առաջին անգամ չէ, որ իր պաշտոնավարության ժամանակ նման քայլի է գնում: Սա հումանիստական դրսևորման մի ձև է, ինչն անշուշտ կողջունվի նաև հասարակության կողմից»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով համաներման պրոցեսին, ասաց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Հիշեցնենք, որ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 30-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի քննարկմանն է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին առաջարկությունը:
Հարցին, թե ո՞ւմ վրա է տարածվելու համաներումը, Է. Շարմազանովը նշեց, որ այս պահին դեռ ծանոթ չէ առաջարկությանը՝ ավելացնելով, որ այս մասին մանրամասներ կլինի ավելի ուշ, երբ խորհրդարանում այս թեմայով քննարկումներ կլինեն:

Sharmazanov: Amnesty decision will be hailed by society
“It is not the first time that the country’s president has taken such a step during his terms of office. It is a form of a humanistic approach, which will undoubtedly hailed by society,” the vice speaker of the Armenian parliament Edward Sharmazanov told Aysor.am, when commenting on the upcoming amnesty.
We would remind you that on September 30 President Serzh Sargsyan submitted a proposal to the RA National Assembly concerning an amnesty to be declared in Armenia on the occasion of the 22nd anniversary of Armenia’s independence.
Asked who the amnesty will apply to, Sharmazanov said he has not familiarized himself with the proposal, adding that details will be given later after discussions in the parliament are held.