Ինչի՞ շուրջ են զրուցել Հովիկ Աբրահամյանն ու Արամ Մանուկյանը
Երեկ՝ ԱԺ նիստի ժամանակ, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մոտեցել է ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանին, նստել նրա կողքին ու մի քանի րոպե ինչ-որ հարց է քննարկել:
«Ժողովուրդի» հետ զրույցում Արամ Մանուկյանը նշել է, որ իրենք խոսել են մոտ 10 տարի շարունակ ԱԺ օրակարգում ընդգրկված «Բռնությամբ կատարված հանցագործությունների զոհերին փոխհատուցելու մասին» եվրոպական կոնվենցիան խորհրդարանում վերջնականապես քննարկման դնելու վերաբերյալ:
Աբրահամյանը Մանուկյանին տեղեկացրել է, որ կառավարությունը խնդրել է 15 օրով հետաձգել այս հարցը, քանի որ լրացուցիչ ճշգրտումների կարիք կա. այդ կոնվենցիայի ընդունման դեպքում` պետական բյուջեից հսկայական փոխհատուցումների անհրաժեշտություն է առաջանում, իսկ դա հանգեցնում է լրացուցիչ ծախսերի:

«Жоховурд»: О чем говорили спикер НС и Арам Манукян во время заседания
Накануне, во время заседания Национального Собрания, спикер парламента Овик Абраамян подошел к секретарю фракции «Армянского национального конгресса» Араму Манукяну, сел рядом и обсуждал с ним несколько минут какой-то вопрос. Об этом пишет газета «Жоховурд».
В беседе с корреспондентом издания Арам Манукян отметил, что они обсуждали вопрос окончательного представления на голосование парламенту европейской конвенции «О компенсации ущерба жертвам насильственных преступлений», которая уже на протяжении порядка 10 лет включена в повестку Национального Собрания Армении.
Председатель парламента сообщил Араму Манукяну, что правительство просило отложить этот вопрос на 15 дней, поскольку есть необходимость в дополнительных корректировках. «В случае принятия этой конвенции, в государственном бюджете Армении возникнет необходимость в огромных финансовых средствах на выплату компенсаций, а это приведет к дополнительным расходам», - отмечает газета «Жоховурд».