Ինչի՞ շուրջ են զրուցել Հովիկ Աբրահամյանն ու Արամ Մանուկյանը
Երեկ՝ ԱԺ նիստի ժամանակ, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մոտեցել է ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանին, նստել նրա կողքին ու մի քանի րոպե ինչ-որ հարց է քննարկել:
«Ժողովուրդի» հետ զրույցում Արամ Մանուկյանը նշել է, որ իրենք խոսել են մոտ 10 տարի շարունակ ԱԺ օրակարգում ընդգրկված «Բռնությամբ կատարված հանցագործությունների զոհերին փոխհատուցելու մասին» եվրոպական կոնվենցիան խորհրդարանում վերջնականապես քննարկման դնելու վերաբերյալ:
Աբրահամյանը Մանուկյանին տեղեկացրել է, որ կառավարությունը խնդրել է 15 օրով հետաձգել այս հարցը, քանի որ լրացուցիչ ճշգրտումների կարիք կա. այդ կոնվենցիայի ընդունման դեպքում` պետական բյուջեից հսկայական փոխհատուցումների անհրաժեշտություն է առաջանում, իսկ դա հանգեցնում է լրացուցիչ ծախսերի:

Zhoghovurd: What NA speaker and Aram Manukian discussed at sitting
During the sitting of the National Assembly yesterday, the parliamentary speaker Hovik Abrahamian approached the secretary of Armenian National Congress (HAK) faction Aram Manukian, sat down beside him and discussed an issue with him for a few minutes, ‘Zhoghovurd’ says.
Aram Manukian told the daily’s correspondent that they discussed holding a vote on the European Convention on the Compensation of Victims of Violent Crimes, which has been on the agenda of the Armenian parliament for ten years.
The speaker told Aram Manukian that the government asked them to postpone the issue for 15 days since some corrections should be made. “In case of the convention’s adoption, Armenia’s state budget will need huge sums to pay compensation, which will result in additional expenditures,” ‘Zhoghovurd’ writes.