ՀԱՊԿ ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում կբացվի «Կամազ-Հայաստան» կենտրոնը
Այսօր Երևանում մեկնարկեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի 11-րդ նիստը:
Նիստին ներկա են ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան, ինչպես նաև ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի ազգային մասերի պատվիրակությունները ՌԴ-ից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից ու Տաջիկստանից:
Նիստի բացման խոսքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան նշեց ՀԱՊԿ շրջանակներում արդեն իսկ գրանցված գրանցված նախկին հաջողությունների մասին ու ընդգծեց, որ այսուհետ համագործակցության հիմնական ուղղություններից մեկը դառնալու է ռազմական տեխնիկայի վերանորոգման կենտրոնների ստեղծումը ՀԱՊԿ անդամ երկներում:
Հենց այս գերակայությունը հաշվի առնելով, Նիկոլայ Բորդյուժայի խոքով` արդեն վաղը Հայաստանում կկայանա «Կամազ-Հայաստան» սերվիս-կենտրոնի բացումը, որը ՀՀ ՊՆ և ուժային կառույցներին կապահովի անհրաժեշտ տեխնիկայով, ինչպես նաև` կզբաղվի այդ տեխնիկայի վերանորոգմամբ:

The 11th sitting of the Interstate Commission on Military and Economic Cooperation (ICMEC) of the member states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) started in Yerevan today.
The sitting was attended by Secretary of Armenia’s National Security Council Arthur Baghdasarian, CSTO Secretary General Nikolai Bordyuzha, as well as delegations of ICMEC national structures from Russia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, and Tajikistan.
In his opening speech, CSTO Secretary General Nikolay Bordyuzha spoke about the achievements made within the CSTO framework, stressing that the creation of service centers for repairs of weapons and military equipment in the territory of CSTO member states will henceforth become one of the main directions of cooperation.
In his words, taking into account that priority, the opening ceremony of Kamaz-Armenia service center will be held in Armenia tomorrow. The center will provide Armenia’s Defense Ministry and security and law enforcement agencies with necessary technical equipment and also repair that equipment.