ՀԱՊԿ ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում կբացվի «Կամազ-Հայաստան» կենտրոնը
Այսօր Երևանում մեկնարկեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի 11-րդ նիստը:
Նիստին ներկա են ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան, ինչպես նաև ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի ազգային մասերի պատվիրակությունները ՌԴ-ից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից ու Տաջիկստանից:
Նիստի բացման խոսքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան նշեց ՀԱՊԿ շրջանակներում արդեն իսկ գրանցված գրանցված նախկին հաջողությունների մասին ու ընդգծեց, որ այսուհետ համագործակցության հիմնական ուղղություններից մեկը դառնալու է ռազմական տեխնիկայի վերանորոգման կենտրոնների ստեղծումը ՀԱՊԿ անդամ երկներում:
Հենց այս գերակայությունը հաշվի առնելով, Նիկոլայ Բորդյուժայի խոքով` արդեն վաղը Հայաստանում կկայանա «Կամազ-Հայաստան» սերվիս-կենտրոնի բացումը, որը ՀՀ ՊՆ և ուժային կառույցներին կապահովի անհրաժեշտ տեխնիկայով, ինչպես նաև` կզբաղվի այդ տեխնիկայի վերանորոգմամբ:

В рамках программы ОДКБ в Армении откроется центр «Камаз-Армения»
Сегодня в Ереване стартовало 11-ое заседание Межгосударственной комиссии по военно-экономическому сотрудничеству (МКВЭС) государств-членов ОДКБ.
На заседании присутствовали секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян и генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа, а также делегации национальных частей Межгосударственной комиссии по военно-экономическому сотрудничеству из России, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана и Таджикистана.
На открытии заседания генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюж, отметив уже зафиксированные в рамках ОДКБ достижения, подчеркнул, что отныне одним из основных направлений сотрудничества будет создании на территории государств-членов ОДКБ сервисных центров по ремонту вооружений и военной техники.
По словам Николая Бордюжи, именно с учетом этого приоритета в Армении уже завтра состоится открытие сервисного центра «Камаз-Армения», который обеспечит Минобороны Армении и силовые структуры необходимой техникой и, кроме того, будет заниматься ремонтом ВиВТ.