«Նունե Եսայանի համերգը, հնարավոր է, հիվանդներ է բժշկել»
«Հրապարակը» անդրադարձել է Հայաստանի անկախության տոնի օրը Հանրապետության հրապարակում կայացած Նունե Եսայանի համերգին և այս թեմայի շուրջ զրուցել ՀՀԿ-ական պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանի հետ:
- Անկախության տոնին Նունե Եսայանի մենահամերգի համար պետական բյուջեից 54 մլն դրամ է ծախսվել: Ողջամի՞տ է նման ծախսեր անելը:
- Ես կարծում եմ, որ կան արժեքներ, որոնց վրա արժե լուրջ ծախսեր անել:… Ես չեմ կարծում, որ այդ գումարները ողջամտության սահմաններից դուրս են, ես վստահ եմ, որ եղել են ողջամիտ սահմաններում:
- Իսկ ե՞րբ է մարդը դառնալու Հայաստանում ամենակարևոր արժեքը, որպեսզի Ձեր նշած տեսարանները հնարավորինս քիչ սոված ու հիվանդ մարդիկ նայեին:
- Հիվանդ մանուկը դրանից կստանա շատ դրական էմոցիաներ, և կնպաստեն նրա առողջությանը:
- Ուզում եք ասել` կբուժվե՞ն հիվանդները նման միջոցառումներ նայելով:
- Ինչու չէ, Դուք չգիտե՞ք որ երաժշտությունը նաև բուժում է, դուք չգիտե՞ք, որ դրական էմոցիան ինքը բուժում է: Մենք այսօր հոգու սով էլ ունենք, և դա լրացնելու համար, կարծում եմ, ոչինչ պետք չէ խնայել»:

‘Hraparak’ daily discussed the recent concert of Nune Yesayan in Republic Square on the occasion of Armenia’s Independence Day and had a talk with the deputy of Republican Party of Armenia parliamentary faction Ms. Ruzanna Muradian.
- 54 million drams was allocated from the state budget for Nune Yesayan’s concert on Independence Day. Was it reasonable to spend so much money?
- I think there are values which are worth spending money on… I am convinced that those expenses were within reasonable limits.
- When will people become the most important value in Armenia so that as few hungry and sick people as possible could watch the scenes mentioned by you?
- An ill child will get positive emotions, which will help him to recover.
- Do you mean that patients will recover after attending such events?
- Why not? Don’t you know that music can heal sick people and that positive emotions have a healing effect? We suffer from spiritual hunger today and we should spare no expense to satisfy our spiritual hunger.