Նախագահը դատախազության կոլեգիայի անդամներին ներկայացրել է Կոստանյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Հայաստանի Հանրապետության դատախազություն և կոլեգիայի անդամներին ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է Գևորգ Կոստանյանին՝ պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ գլխավոր դատախազն իր նոր մոտեցումներով ու աշխատաոճով, ՀՀ դատախազության աշխատակիցների օժանդակությամբ, կկարողանա արդյունավետորեն լուծել համակարգի առջև դրված խնդիրները:
Նախագահը նաև շնորհակալություն է հայտնել նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին՝ երկարամյա աշխատանքի համար, ընդգծելով, որ մեր երկրի դատաիրավական համակարգում Աղվան Հովսեփյանը դեռևս անելիք ունի:

Президент Армении представил членам коллегии прокуратуры Геворка Костаняна
Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня прокуратуру Армении и представил членам коллегии новоназначенного генерального прокурора Геворка Костаняна. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Глава государства поздравил Геворка Костаняна в связи с назначением на ответственную должность, пожелал успехов и выразил надежду, что новый прокурор благодаря своим новым подходам и принципам работы сможет при поддержке сотрудников прокуратуры эффективно решить поставленные перед системой задачи.
Президент Серж Саргсян также поблагодарил бывшего генерального прокурора Армении Агвана Овсепяна за длительную деятельность, подчеркнув, что Агвану Овсепяну предстоит еще многое сделать в судебно-правовой системе нашей страны.