Փաստաբանը Վ. Ավետիսյանի հետ չի քննարկել համաներումն ընդունելու առաջարկը
Խարդախության մեջ մեղադրվող պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի փաստաբան Արա Զաքարյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ իր պաշտպանյալի վրա համաներումը տարածվում է:
«Ես ընդունված որոշման տեքստին ծանոթ չեմ, սակայն մինչև այդ եղած տվյալներով՝ համաներումը տարածվում է Վ. Ավետիսյանի վրա: Քննչական մարմինը պետք է այդ դեպքում մեզ դիմի՝ մեր դիրքորոշումը հայտնելու համար»,-ասաց նա:
Ա. Զաքարյանի խոսքով՝ իրենք Վ. Ավետիսյանի հետ դեռևս չեն քննարկել այն հարցը, արդյո՞ք կընդունեն համաներման առաջարկը, սակայն նշեց, որ Վ. Ավետիսյանը իրեն մեղավոր չի ճանաչել:
Հիշեցնենք, որ Վ. Ավետիսյանը ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քր. օր-ի 178 հոդ. 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով /խարդախություն՝ խոշոր չափերով/:

V. Avetisian’s lawyer does not yet discuss amnesty proposal with him
Ara Zakarian, the lawyer of reserve Colonel Volodya Avetisian charged with fraud, told Aysor.am that the amnesty declared today applies to V. Avetisian.
“I didn’t see the text of the amnesty decision, but as far as I know the amnesty applies to him. In this case the investigative body should apply to us to ascertain our position,” the lawyer said.
According to him, he and V. Avetisian have not yet discussed the amnesty proposal to decide whether to accept it, but the lawyer noted that Avetisian didn’t plead guilty.
Let us remind you that V. Avetisian was arrested during the investigation of a criminal case by the Investigation Department of Armenian Defense Ministry. He is charged under Article 178 part 2 point 2 (fraud) of the Criminal Code.