ՊԵԿ նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը նոր պաշտոն ունի
Մինսկում կայացել է ԱՊՀ անդամ պետությունների Հարկային ծառայությունների ղեկավարների համակարգող խորհրդի հերթական` 20-րդ նիստը, որի ժամանակ ՊԵԿ նախագահ Գագիկ Խաչատրյանն ընտրվել է համակարգող խորհրդի նախագահ: Միաժամանակ որոշում է կայացվել կառույցի հաջորդ` 21-րդ նիստը 2014-ին անցկացնել Հայաստանում:
ՊԵԿ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ համակարգող խորհրդի նիստում քննարկվել են մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ ԱՊՀ անդամ պետությունների հարկային օրենսդրության և վարչարարության փոփոխությունների անհրաժեշտության մասին: Մասնակիցներն անդրադարձել են նաև ԱՊՀ անդամ պետություններում հարկային կարգավորման ոլորտում ներդրված նորարարական մոտեցումներին, քննարկել հարկային համակարգերի գործունեության հիմնական ցուցանիշների, տնտեսության նկատմամբ հարկային բեռի մակարդակի, ինչպես նաև ԱՊՀ անդամ պետություններում 2011-2012թթ. ՓՄՁ սուբյեկտների կողմից պարզեցված հարկային ռեժիմների կիրառման վերլուծության արդյունքները:

SRC head elected chairman of Coordinating Council of Tax Service Heads
The 20th sitting of the Coordinating Council of Heads of the Tax Services of CIS member states took place in Minsk. At the sitting, the head of Armenia’s State Revenue Committee (SRC) Gagik Khachatrian was elected Chairman of the Coordinating Council.
A decision was made to hold the 21st sitting of the Coordinating Council in Armenia in 2014, according to the press service of SRC.
The siting participants discussed a number of issues, including the necessity to change tax legislation and administration in CIS countries, as well as the new approaches which were introduced in tax regulation of CIS member states. The results of the studies on the use of a simplified tax regime for small and medium business in CIS countries in 2011-2012 were also discussed.