«Հարսնաքարի գործ». Ն. Հայրապետյանը ասաց, որ ինքն է խփել Վահե Ավետյանին
Այսօր «Հարսնաքարի գործով» դատավարության ժամանակ պետք է ներկայացվեր տուժող կողմի ճառը, սակայն ամբաստանյալ Նորայր Հայրապետյանը խնդրեց թույլատրել իրեն լրացուցիչ ցուցմունք տալու:
Ն. Հայրապետյանն ասաց, որ ինքն է խփել Վահե Ավետյանին, քանի որ իրենց միջև վիճաբանություն է եղել:
Հիշեցնենք, որ 2012 թ. հունիսի 17-ին «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի բակում դաժան ծեծի են ենթարկվել մի քանի ռազմական բժիշկներ, որոնցից ՊՆ կենտրոնական կայազորի ռազմական հոսպիտալի ԼՈՌ բաժանմունքի պետ, բուժծառայության մայոր 35-ամյա Վահե Ավետյանը հունիսի 29-ին գիտակցության չգալով մահացել է:
Մեղադրական եզրակացության համաձայն, «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի աշխատակիցներ Գարիկ Մարգարյանին, Դավիթ Ադամյանին, Արթուր Բաբլոյանին, Արման Բաղդասարյանին, Արման Խաչատրյանին և Նորայր Հայրապետյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նրանք ծեծի են ենթարկել Վահե Ավետյանին, Արտակ Բայադյանին, Գարիկ Սողոմոնյանին, Արկադի Աղաջանյանին և Էդգար Նիկոյանին: Վահե Ավետյանի առողջությանը դիտավորությամբ պատճառվել էր կյանքի համար վտանգավոր ծանր վնաս, որն անզգուշությամբ առաջացրել էր վերջինիս մահը, Արտակ Բայադյանի և Գարիկ Սողոմոնյանի առողջությանը` միջին ծանրության վնաս` առողջության տևական քայքայումով, իսկ Արկադի Աղաջանյանին և Էդգար Նիկոյանին ծեծի արդյունքում մարմնական վնասվածքներ չեն պատճառվել:

New details in Harsnakar case: Avetian was beaten by N. Hayrapetian
The court of general jurisdiction of Yerevan’s Avan and Nor-Nork administrative districts today held a hearing of the Harsnakar restaurant incident, during which the defense was to make a speech, but defendant Norayr Hayrapetian told the court that he wanted to give additional testimony.
N. Hayrapetian declared that he inflicted injuries on Vahe Avetian as they argued.
We would remind you that on June 17, 2012, several military doctors were beaten up in Harsnakar restaurant complex in Yerevan. One of the doctors – 36-year-old Major Vahe Avetian, the head of the ENT unit of Armenian Defense Ministry’s Military Hospital, died on June 29 without regaining consciousness.
Six men were arrested in the criminal case: Arman Khachatrian, Norayr Hayrapetian, Garik Margarian, Arman Baghdasarian, David Adamian, and Arthur Babloyan. They were charged with beating Vahe Avetian, Artak Bayadian, Garik Soghomonian, Arkady Aghajanian, and Edgar Nikoyan.