«Հարսնաքարի գործ». Ն. Հայրապետյանը ասաց, որ ինքն է խփել Վահե Ավետյանին
Այսօր «Հարսնաքարի գործով» դատավարության ժամանակ պետք է ներկայացվեր տուժող կողմի ճառը, սակայն ամբաստանյալ Նորայր Հայրապետյանը խնդրեց թույլատրել իրեն լրացուցիչ ցուցմունք տալու:
Ն. Հայրապետյանն ասաց, որ ինքն է խփել Վահե Ավետյանին, քանի որ իրենց միջև վիճաբանություն է եղել:
Հիշեցնենք, որ 2012 թ. հունիսի 17-ին «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի բակում դաժան ծեծի են ենթարկվել մի քանի ռազմական բժիշկներ, որոնցից ՊՆ կենտրոնական կայազորի ռազմական հոսպիտալի ԼՈՌ բաժանմունքի պետ, բուժծառայության մայոր 35-ամյա Վահե Ավետյանը հունիսի 29-ին գիտակցության չգալով մահացել է:
Մեղադրական եզրակացության համաձայն, «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի աշխատակիցներ Գարիկ Մարգարյանին, Դավիթ Ադամյանին, Արթուր Բաբլոյանին, Արման Բաղդասարյանին, Արման Խաչատրյանին և Նորայր Հայրապետյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նրանք ծեծի են ենթարկել Վահե Ավետյանին, Արտակ Բայադյանին, Գարիկ Սողոմոնյանին, Արկադի Աղաջանյանին և Էդգար Նիկոյանին: Վահե Ավետյանի առողջությանը դիտավորությամբ պատճառվել էր կյանքի համար վտանգավոր ծանր վնաս, որն անզգուշությամբ առաջացրել էր վերջինիս մահը, Արտակ Բայադյանի և Գարիկ Սողոմոնյանի առողջությանը` միջին ծանրության վնաս` առողջության տևական քայքայումով, իսկ Արկադի Աղաջանյանին և Էդգար Նիկոյանին ծեծի արդյունքում մարմնական վնասվածքներ չեն պատճառվել:

Новые подробности по делу «Арснакара»: Ваге Аветяна ударил Норайр Айрапетян
Сегодня в ходе заседания в суде общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк по делу инцидента в ресторане «Арснакар» с речью должна была выступить сторона защиты, однако, подсудимый Норайр Айрапетян попросил предоставить ему слово для дачи дополнительных показаний.
Н.Айрапетян заявил, что телесные повреждения Ваге Аветяну нанес он, поскольку между ними произошел спор.
Напомним, 17 июня 2012 года в ресторанном комплексе «Арснакар» были жестоко избиты несколько военных врачей, один из них – заведующий ЛОР-отделением Военного госпиталя Минобороны Армении, майор медицинской службы 33-летний Ваге Аветян скончался 29 июня, не приходя в сознание.
В рамках уголовного дела были арестованы 6 человек: Арман Хачатрян, Норайр Айрапетян, Гарик Маркарян, Арман Багдасарян, Давид Адамян и Артур Баблоян. Им предъявлено обвинение в избиении Ваге Аветяна, Артака Баядяна, Гарика Согомоняна, Аркадия Агаджаняна и Эдгара Никояна.