Արման Մկրտումյանը արձակուրդից չի վերադառնա
«Ժողովուրդը», հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, որ ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահ Արման Մկրտումյանը երեկ կարճատև արձակուրդ է վերցրել, որից, ըստ ամենայնի, այլևս չի վերադառնա:
Դատական կարգադրիչների և դեպարտամենտի վերջին աղմկահարույց գործերից հետո Մկրտումյանի պաշտոնանկության հարցն արդեն իսկ լուծված է: Ավելին, թերթի տեղեկություններով՝ այդ գործերով քննությունն ինտենսիվ կերպով շարունակվում է, և դեպարտամենտի ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանին առայժմ չեն կալանավորում, քանզի թելերը, կարծես թե, տանում են դեպի Մկրտումյան:
Թերթը նշում է, որ Վճռաբեկ դատարանի նախագահի ամենահավանական թեկնածուն ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն է:

«Жоховурд»: Глава Кассационного суда ушел в краткосрочный отпуск
Газета «Жоховурд» пишет, что председатель Кассационного суда Армении Арман Мкртумян вчера ушел в краткосрочный отпуск, из которого, по всей вероятности, не вернется.
«После скандалов с судебными приставами вопрос отставки А.Мкртумяна считается решенным. Более того, следствие по этим делам интенсивно продолжается, а главу судебного департамента Мисака Мартиросяна пока не арестовывают лишь потому, что нити, кажется, ведут к А.Мкртумяну», - пишет газета.
Издание отмечает, что наиболее вероятным кандидатом на пост председателя Кассационного суда является глава Центризбиркома Тигран Мукучян.