Արման Մկրտումյանը արձակուրդից չի վերադառնա
«Ժողովուրդը», հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, որ ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահ Արման Մկրտումյանը երեկ կարճատև արձակուրդ է վերցրել, որից, ըստ ամենայնի, այլևս չի վերադառնա:
Դատական կարգադրիչների և դեպարտամենտի վերջին աղմկահարույց գործերից հետո Մկրտումյանի պաշտոնանկության հարցն արդեն իսկ լուծված է: Ավելին, թերթի տեղեկություններով՝ այդ գործերով քննությունն ինտենսիվ կերպով շարունակվում է, և դեպարտամենտի ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանին առայժմ չեն կալանավորում, քանզի թելերը, կարծես թե, տանում են դեպի Մկրտումյան:
Թերթը նշում է, որ Վճռաբեկ դատարանի նախագահի ամենահավանական թեկնածուն ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն է:

‘Zhoghovurd’ daily writes that yesterday the chairman of Armenia’s Court of Cassation Arman Mkrtumian took a short holiday, and in all likelihood he will not return from that holiday.
“Following the scandal over enforcement agents, A. Mkrtumian’s resignation is a resolved question. Moreover, the investigation into their cases is intensively continuing, while the Judicial Department’s head Misak Martirosian has not yet been arrested only because the threads seem to be leading to Mkrtumian,” the paper says.
According to ‘Zhoghovurd’, the head of Armenia’s Central Election Commission Tigran Mukuchian is the most likely candidate for chairman of the Cassation Court.