Նախագահն ընդունել է արդարադատության նախարարների խորհրդի նիստի մասնակիցներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ս.թ. հոկտեմբերի 10-11-ը ՀՀ արդարադատության նախարարության նախագահությամբ Երևանում անցկացված ԱՊՀ մասնակից պետությունների արդարադատության նախարարների խորհրդի 8-րդ նիստին մասնակցած պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարներին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը ողջունել է հյուրերին մեր երկրում և կարևորել արդարադատության նախարարների խորհրդի երևանյան նիստը, այդ ձևաչափով ոլորտի պատասխանատուների սերտ համագործակցությունն ու փորձի փոխանակումը, մասնակից պետությունների համար արդարադատության ոլորտում ընդհանրական արդի խնդիրների լուծմանը միտված համատեղ աշխատանքը:
Արդարադատության նախարարները ՀՀ Նախագահին ներկայացրել են երկօրյա իրենց քննարկումների արդյունքները՝ գոհունակությամբ արձանագրելով, որ ավանդաբար անցկացվող նման հանդիպումները լավ հնարավորություն են ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը զարգացնելու, մասնագիտական հարցեր քննարկելու և որպես իրավաբաններ, առկա խնդիրների համատեղ լուծումներով նպաստելու Համագործակցության մասնակից պետությունների քաղաքացիների համար առավել հարմարավետ պայմանների ստեղծմանը՝ կառավարման ժամանակակից մեխանիզմների, որակյալ ծառայությունների ներդրմանը:
Հանրապետության Նախագահը հաջողություններ է մաղթել հանդիպմանը մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարներին իրենց հետագա գործունեության մեջ:

Sargsyan receives participants of CIS Council of Justice Ministers sitting
Armenian President Serzh Sargsyan received today the heads of the delegations that participated in the 8th sitting of the CIS Council of Justice Ministers held in Yerevan on October 10-11, the presidential press service reported.
The president stressed the importance of the Yerevan sitting in terms of ensuring close cooperation of justice officials in that format and creating an opportunity to exchange experience and do joint work aimed at solving the urgent problems in the sphere.
The justice ministers informed Serzh Sargsyan about the results of the two-day discussions, noting with satisfaction that such traditional meetings provide an excellent opportunity to develop integration cooperation, discuss professional issues and help lawyers solve jointly the existing problems with the aim of creating more favorable conditions for citizens of CIS member states and introducing modern mechanisms of management and quality services.