Նախագահն ընդունել է արդարադատության նախարարների խորհրդի նիստի մասնակիցներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ս.թ. հոկտեմբերի 10-11-ը ՀՀ արդարադատության նախարարության նախագահությամբ Երևանում անցկացված ԱՊՀ մասնակից պետությունների արդարադատության նախարարների խորհրդի 8-րդ նիստին մասնակցած պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարներին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը ողջունել է հյուրերին մեր երկրում և կարևորել արդարադատության նախարարների խորհրդի երևանյան նիստը, այդ ձևաչափով ոլորտի պատասխանատուների սերտ համագործակցությունն ու փորձի փոխանակումը, մասնակից պետությունների համար արդարադատության ոլորտում ընդհանրական արդի խնդիրների լուծմանը միտված համատեղ աշխատանքը:
Արդարադատության նախարարները ՀՀ Նախագահին ներկայացրել են երկօրյա իրենց քննարկումների արդյունքները՝ գոհունակությամբ արձանագրելով, որ ավանդաբար անցկացվող նման հանդիպումները լավ հնարավորություն են ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը զարգացնելու, մասնագիտական հարցեր քննարկելու և որպես իրավաբաններ, առկա խնդիրների համատեղ լուծումներով նպաստելու Համագործակցության մասնակից պետությունների քաղաքացիների համար առավել հարմարավետ պայմանների ստեղծմանը՝ կառավարման ժամանակակից մեխանիզմների, որակյալ ծառայությունների ներդրմանը:
Հանրապետության Նախագահը հաջողություններ է մաղթել հանդիպմանը մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարներին իրենց հետագա գործունեության մեջ:

Президент Армении принял участников заседания Совета министров юстиции СНГ
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня руководителей делегаций стран, представители которых приняли участие в состоявшемся 10-11 октября в Ереване восьмом заседании Совета министров юстиции государств-участников СНГ. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Глава армянского государства отметил важность ереванского заседания с точки зрения обеспечения в данном формате тесного сотрудничества ответственных лиц сферы юстиции и обмена опытом, возможности совместной работы, направленной на решение насущных проблем в данной области.
Министры юстиции представили президенту Армении итоги двухдневных обсуждений, с удовлетворением отметив, что традиционно проводимые подобные встречи являются прекрасной возможностью для развития интеграционного взаимодействия, обсуждения профессиональных вопросов и содействия в качестве юристов совместному решению существующих проблем с целью создания более благоприятных условий для граждан государств-участников СНГ, внедрения современных механизмов управления и оказания качественных услуг.