Ջիվան Գասպարյանը պարգևատրվել է Ազգային Ժողովի Պատվո մեդալով
Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ծննդյան 85-ամյակի կապակցությամբ Ազգային ժողովի Պատվո մեդալով է պարգևատրել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանին ` մշակույթի ոլորտում ունեցած մեծ ավանդի համար:
ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանձնելով բարձր պարգևը և շնորհավորելով ՀՀ Ազգային ժողովի Պատվո մեդալի արժանանալու համար` Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել վաստակաշատ երաժշտի ներդրումը հայ արվեստը զարգացնելու և տարածելու գործում ու մաղթել նրան առողջություն, երկար տարիների կյանք և հետագա ստեղծագործական հաջողություններ:
Ջիվան Գասպարյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահին բարձր պարգևի արժանանալու և գնահատանքի համար:

Дживан Гаспарян награжден Медалью почета парламента Армении
Спикер парламента Армении Овик Абраамян наградил сегодня народного артиста республики, всемирно известного мастера игры на дудуке Дживана Гаспаряна в связи с 85-летием Медалью почета Национального Собрания Армении.
Как передает пресс-служба парламента Армении, награда присуждена за значительный вклад в развитие сферы культуры. Спикер О.Абраамян высоко оценил вклад музыканта в дело развития и популяризации армянского искусства и пожелал ему здоровья, долголетия и новых творческих успехов.
В свою очередь Дживан Гаспарян поблагодарил председателя парламента Армении за высокую награду и оценку.