Նախագահն ընդունել է հայտնի երգահան, դաշնակահար Ռայմոնդ Պաուլսին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է լատվիացի հայտնի երգահան, դաշնակահար, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Ռայմոնդ Պաուլսին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
Նախագահը ողջունել է հանրաճանաչ երգահանին Հայաստանում, բարձր գնահատել մշակույթի գործին նրա անձնվեր ծառայությունը՝ ընդգծելով, որ տասնամյակներ շարունակ Ռայմոնդ Պաուլսի երաժշտությամբ դաստիարակվել են միլիոնավոր մարդիկ, այդ թվում՝ բազմահազար մեր հայրենակիցներ, ովքեր այսօր էլ ջերմությամբ են ընդունում անվանի երաժշտին և մեծ տպավորություն են ստացել նրա երևանյան համերգից:
Հանդիպման ժամանակ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ռայմոնդ Պաուլսին պարգևատրել է Պատվո շքանշանով՝ հայ-լատվիական մշակութային կապերի ամրապնդման և զարգացման գործում ներդրած ավանդի, համաշխարհային երաժշտարվեստի բնագավառում ունեցած մեծ վաստակի համար: Նախագահը շնորհավորել է անվանի երգահանին ՀՀ պետական բարձր պարգևի արժանանալու համար և մաղթել նորանոր հաջողություններ:

Президент Армении наградил Раймонда Паульса Медалью почета
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня известного латвийского композитора, пианиста, народного артиста СССР Раймонда Паулса. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Глава государства приветствовал визит композитора в Армению и высоко оценил его самоотверженную деятельность в сфере культуры, подчеркнув, что в течение десятилетий на творчестве Раймонда Паульса воспитывались миллионы людей, в том числе многочисленные армяне, которые и сегодня с теплотой относятся к известному музыканту и впечатлены его ереванским концертом.
В ходе встречи президент Серж Саргсян наградил Раймонда Паульса Медалью почета за вклад в укрепление и развитие армяно-латвийских связей и значительные заслуги в сфере музыкального искусства. Президент Армении поздравил известного композитора с присуждением высокой государственной награды Республики Армения и пожелал ему новых творческих успехов.