Վոլոդյա Ավետիսյանի փաստաբանը բողոքարկելու է Վերաքննիչի որոշումը
Խարդախության մեջ մեղադրվող պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի վերաքննիչ բողոքը` խափանման միջոց կալանավորումը փոխելու վերաբերյալ մերժվել է: Վ. Ավետիսյանի փաստաբան Արա Զաքարյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ իրենք բողոքարկելու են այս որոշումը:
«Փաստորեն դատարանը հաշվի չառավ անգամ համաներման փաստը, սակայն մեր դատական համակարգին ծանոթ լինելով` մեր համար սպասելի էր այս որոշումը»,-ասաց նա:
Ավելի վաղ Ա. Զաքարյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ Վ. Ավետիսյանը համաձայնել է ընդունել համաներման առաջարկը:
Հիշեցնենք, որ Վ. Ավետիսյանը ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քր. օր-ի 178 հոդ. 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով (խարդախություն՝ խոշոր չափերով):

Адвокат В.Аветисяна собирается опротестовать решение Апелляционного суда
Сегодня в Апелляционном уголовном суде Армении была отклонена жалоба об изменении меры пресечения в отношении обвиняемого в мошенничестве ветерана карабахской войны, полковника запаса Володи Аветисяна. Об этом в беседе с корреспондентом Aysor.am сообщил адвокат Володи Аветисяна – Ара Закарян. Адвокат отметил, что они собираются опротестовать решение суда.
«Фактически суд не учел даже факт амнистии, однако, зная нашу судебную систему, мы ожидали такого решения», - сказал адвокат.
Ранее в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат А.Закарян отметил, что Володя Аветисян согласился принять предложение об амнистии.
Напомним, в рамках расследуемого в следственной службе Минобороны Армении уголовного дела полковнику запаса Володе Аветисяну предъявлено обвинение по п.2 ч.2 ст.178 Уголовного кодекса Армении (мошенничество в особо крупном размере). В его отношении избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.