Վոլոդյա Ավետիսյանի փաստաբանը բողոքարկելու է Վերաքննիչի որոշումը
Խարդախության մեջ մեղադրվող պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի վերաքննիչ բողոքը` խափանման միջոց կալանավորումը փոխելու վերաբերյալ մերժվել է: Վ. Ավետիսյանի փաստաբան Արա Զաքարյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ իրենք բողոքարկելու են այս որոշումը:
«Փաստորեն դատարանը հաշվի չառավ անգամ համաներման փաստը, սակայն մեր դատական համակարգին ծանոթ լինելով` մեր համար սպասելի էր այս որոշումը»,-ասաց նա:
Ավելի վաղ Ա. Զաքարյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ Վ. Ավետիսյանը համաձայնել է ընդունել համաներման առաջարկը:
Հիշեցնենք, որ Վ. Ավետիսյանը ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քր. օր-ի 178 հոդ. 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով (խարդախություն՝ խոշոր չափերով):

The court has dismissed the appeal for changing the measure of restraint (arrest) against reserve Colonel Volodya Avetisian. Avetisian’s lawyer Ara Zakarian told Aysor.am that they intend to appeal against this decision.
“In fact, the court did not take into account even the fact of the recent amnesty, but we expected such a decision as we are familiar with our court system,” the lawyer noted.
Earlier Ara Zakarian told the correspondent of Aysor.am that V. Avetisian agreed to accept the amnesty offer.
Let us remind you that Volodya Avetisian was arrested on suspicion of committing the crime covered by the Criminal Code’s Article 178 part 2 point 2 (serious fraud).