Թոխմախի Մհերը չի հավատում, որ նախարարի որդին թմրաբիզնեսով է զբաղվում
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդու կալանավորումը` մաքսանենգ ճանապարհով թմրանյութեր ներկրելու կապակցությամբ, երեկ բոլորի քննարկման առարկան էր: ԱԺ-ում պատգամավորները տպավորված էին Վարդանյանի վարքից, ով չի միջամտել և թողել է, որ որդու հետ արդար դատաստան տեսնեն:
Մհեր Սեդրակյանը «Հրապարակի» հետ զրույցում ասել է, թե չի հավատում, որ Յ. Վարդանյանի որդին կարող էր նման գործի մեջ լինել, բայց «եթե մարդը մտավ էդ բիզնեսի մեջ, կամ օգտագործեց, կամ վաճառեց, էդ մարդու վրա կարելի է խաչ քաշել»:
Դիտարկմանը, թե կալանավորումը նշանակում է, որ «լեգենդը» խա՞չ է քաշելու որդու վրա, Սեդրակյանը պատասխանել է. «Ես չեմ կարող ասել, չեմ հավատում, քանի աչքովս չտեսնեմ, չեմ հավատա»:

«Грапарак»: Депутаты впечатлены поведением министра спорта
Арест сына министра спорта и по делам молодежи Армении Юрия Варданяна по подозрению в наркотрафике вчера был предметом всеобщего обсуждения. В парламенте Армении депутаты были впечатлены поведением Ю.Варданяна, который не вмешался и позволил, чтобы сына справедливо судили.
Депутат парламента Армении Мгер Седракян в беседе с корреспондентом газеты «Грапарак» заявил, что не верит, что сын Ю.Варданяна может быть замешан в таком деле, но «если человек вступил в этот бизнес или употребил, или продал, на нем можно ставить крест».
В ответ на замечание, не означает ли арест, что Ю.Варданян ставит крест на сыне, М.Седракян ответил: «Я не могу сказать, я не верю, не могу поверить, пока сам не увижу».