Թոխմախի Մհերը չի հավատում, որ նախարարի որդին թմրաբիզնեսով է զբաղվում
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդու կալանավորումը` մաքսանենգ ճանապարհով թմրանյութեր ներկրելու կապակցությամբ, երեկ բոլորի քննարկման առարկան էր: ԱԺ-ում պատգամավորները տպավորված էին Վարդանյանի վարքից, ով չի միջամտել և թողել է, որ որդու հետ արդար դատաստան տեսնեն:
Մհեր Սեդրակյանը «Հրապարակի» հետ զրույցում ասել է, թե չի հավատում, որ Յ. Վարդանյանի որդին կարող էր նման գործի մեջ լինել, բայց «եթե մարդը մտավ էդ բիզնեսի մեջ, կամ օգտագործեց, կամ վաճառեց, էդ մարդու վրա կարելի է խաչ քաշել»:
Դիտարկմանը, թե կալանավորումը նշանակում է, որ «լեգենդը» խա՞չ է քաշելու որդու վրա, Սեդրակյանը պատասխանել է. «Ես չեմ կարող ասել, չեմ հավատում, քանի աչքովս չտեսնեմ, չեմ հավատա»:

Hraparak: MPs impressed by conduct of sports minister
The arrest of Sports and Youth Affairs Minister Yuri Vardanian’s son on suspicion of drug trafficking is being widely discussed. Deputies of the Armenian parliament were impressed by Yuri Vardanian’ conduct: he didn’t interfere and allowed law enforcers to investigate fairly.
Parliamentary deputy Mher Sedrakian told ‘Hraparak’ daily that he doesn’t believe that Y. Vardanian’s son is implicated in such a crime, but “if a man entered that business, or used, or sold, you can give him up as a lost person”.
When asked whether the arrest means that Y. Vardanian gave up his son as a lost man, M. Sedrakian replied: “I cannot say. I cannot believe it until see it”.