Վարչապետն այսօր կմեկնի Բրյուսել
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 23-24-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսելում մասնակցելու Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթաժողովին: Այս մասին հայտնում են Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է պայմանագրի ստորագրում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և «Գլոբալ Մեդիքալ Սոլյուշնս» («Global medical solutions») փակ բաժնետիրական ընկերության միջև:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը, Հայաստանի Ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Премьер-министр Армении отправится в Брюссель
Делегация во главе с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном 23-24 октября отправится с рабочим визитом в Брюссель, где примет участие в саммите Европейской народной партии (ЕНП).
Как сообщили в пресс-службе правительства, планируется подписание договора правительством, министерством экономики Армении и ЗАО Global Medical Solutions.
В состав правительственной делегации входят министр-руководитель аппарата правительства Ваче Габриелян, министры экономики, науки и образования Ваграм Аванесян и Армен Ашотян, депутат парламента Артак Закарян, исполнительный директор фонда национальной конкурентоспособности Армении и другие официальные лица.