Սամվել Ալեքսանյանը գնել է Էրեբունու շուկան և հերթական «Սիթին» է բացում
ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը գնել է Արեշի (էրեբունու) շուկան և այնտեղ հերթական «Երևան սիթի» սուպերմարկետն է բացելու: Իսկ առևտրականներին տարածքն ազատելու համար մինչև դեկտեմբերի 31-ը ժամանակ է տրվել: Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակը»:
Արեշի շուկայի տարածքում առևտրով են զբաղվում իրենց ստացած բերքը իրացնող տասնյակ գյուղացիներ, մանրավաճառներ, խանութպաններ: Անհայտ է, թե ինչով են զբաղվելու առևտրականները 2014թ. հունվարից սկսած: Փոխարենը Ալեքսանյանին պատկանող «Երևան սիթի» սուպերմարկետների թիվը կհասնի 9-ի՝ չհաշված «Փակ շուկան» և «Գուրմանը»:

Aleksanian plans to open Yerevan City on site of Erebuni market
‘Haykakan Zhamank’ daily writes that Armenian parliament deputy Samvel Aleksanian bought a market in Erebuni administrative district of Yerevan and plans to open yet another supermarket of Yerevan City chain there. Vendors were told to leave the area by December 31.
Dozens of farmers sell their agricultural products in the Erebuni market and it is not clear what they will do starting from January 2014. The number of Yerevan City supermarkets will reach nine, apart from the Closed Market and Gourmet shopping centers.