Սամվել Ալեքսանյանը գնել է Էրեբունու շուկան և հերթական «Սիթին» է բացում
ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը գնել է Արեշի (էրեբունու) շուկան և այնտեղ հերթական «Երևան սիթի» սուպերմարկետն է բացելու: Իսկ առևտրականներին տարածքն ազատելու համար մինչև դեկտեմբերի 31-ը ժամանակ է տրվել: Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակը»:
Արեշի շուկայի տարածքում առևտրով են զբաղվում իրենց ստացած բերքը իրացնող տասնյակ գյուղացիներ, մանրավաճառներ, խանութպաններ: Անհայտ է, թե ինչով են զբաղվելու առևտրականները 2014թ. հունվարից սկսած: Փոխարենը Ալեքսանյանին պատկանող «Երևան սիթի» սուպերմարկետների թիվը կհասնի 9-ի՝ չհաշված «Փակ շուկան» և «Գուրմանը»:

«Айкакан жаманак»: Алексанян откроет «Ереван сити» на месте рынка в Эребуни
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что депутат парламента Армении Самвел Алексанян приобрел рынок в административном районе Еревана Эребуни, где намерен открыть очередной супермаркет «Ереван сити». Продавцам рынка дано время до 31 декабря освободить территорию.
На территории рынка торговлей занимаются десятки фермеров, реализующих там свой урожай. Неизвестно, чем будут заниматься они с января 2014 года. Между тем, число супермаркетов «Ереван сити» достигнет девяти, не считая торговые центры «Крытый рынок» и «Гурман».