ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Սոնա Տռուզյանն ազատման դիմում է գրել
ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Սոնա Տռուզյանն աշխատանքից այսօր ազատվելու դիմում է ներկայացրել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց Ս. Տռուզյանը` նշելով, որ պաշտոնական հրաման դեռևս չկա:
Նրա խոսքով` ինքը ունի աշխատանքի այլ հրավերներ, սակայն չցանկացավ մանրամասնել, թե ինչ աշխատանքի է անցնելու առաջիկայում:
Հարցին` իսկ ճի՞շտ է, որ նա աշխատանքի հրավեր է ստացել ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորած քննչական կոմիտեում, նա հայտնեց, որ այդ մասին կհայտնի ազատման հրամանը լինելուց հետո:
Նշենք, որ մինչև հոկտեմբերի 25-ը Ս. Տռուզյանը գտնվում էր արձակուրդում: Ս. Տռուզյանը 2006 թ. գլխավոր դատախազի մամուլի քարտուղարն էր, իսկ 2012 .-ից` խորհրդականը:

Prosecutor general’s spokeswoman hands in resignation
Spokeswoman for Armenia’s prosecutor general, Sona Truzian, handed in her resignation today, Aysor.am was informed by S. Truzian who said there was no official order about her resignation yet.
In her words, she was offered a new job. When asked whether she received that offer from the investigatory committee headed by the former prosecutor general, S. Truzian replied she will answer all the questions following an official order about her resignation as spokeswoman.
Sona Truzian was the prosecutor general’s spokeswoman since 2006. In 2012 she was appointed as an advisor to the prosecutor general.