ՀԱԿ. Հարձակման մեղավորներին չգտնելու դեպքում՝ պատասխանատուն իշխանությունն է
Այսօր, ժամը 12.10-ի շրջանում Հայ Ազգային Կոնգրեսի կենտրոնական գրասենյակ է ներխուժել 50 տարեկանի մոտ անձնավորություն և երկու դաշույնով սկսել սպառնալիքներ տեղալ Կոնգրեսի ղեկավարության հասցեին, այնուհետև դիմել է փախուստի: Այս մասին ասված է ՀԱԿ գրասենյակի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Կոնգրեսի ներկայացուցիչներն անհապաղ տեղեկացրել են Ոստիկանությանը: Ոստիկանները ժամանել են գրասենյակ և համապատասխան վկայություններ վերցրել միջադեպին ներկա անձանցից: Միաժամանակ ոստիկանության ներկայացուցիչները տեղեկացրել են, որ այն տարածքը, որտեղով փախուստի է դիմել անհայտ անձը տեսագրվում է մի քանի տեսախցիկներով և վստահեցրել, որ դրանք բոլորը գտնվում են սարքին վիճակում:
«Այս պարագայում Ոստիկանության համար դժվարություն չպետք է ներկայացնի ինչպես գրասենյակ ներխուժած անձի ինքնությունը պարզելը, այնպես էլ նրան հայտնաբերելը: Հայ Ազգային Կոնգրեսը իր գնահատակը տեղի ունեցածի վերաբերյալ կտա, երբ կհայտնաբերվի նշված անձն, ու կպարզվեն նրա արարքի դրդապատճառները: Իսկ տեսագրությունների առկայության պարագայում նրա չհայտնաբերման դեպքում միջադեպի ամբողջ պատասխանատվությունը կընկնի իշխանությունների վրա»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Armed attack on HAK office in Yerevan
A man in his 50s, armed with a knife, forced his way into the office of the Armenian National Congress (HAK) Party in Yerevan around 12:10 pm today, making threats against HAK leaders, the press service of HAK said.
HAK members immediately informed the Armenian police about the incident. Policemen arrived at the HAK office and collected evidence of witnesses. Law enforcers said there are several surveillance cameras in the area, giving their assurances that all cameras are operational.
“Under such conditions the Police will not have difficulty identifying the person who forced his way into the HAK office and finding him. The HAK will present its assessment concerning the incident when that person will be discovered and his motives revealed,” HAK said in a statement.