Վարդան Ղուկասյանն իր  համար «քաղաքապետարան» է բացել
Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը իր համար «քաղաքապետարան» է բացել և ներկայումս քաղաքի զարգացման նոր պրոյեկտների վրա է աշխատում: «Հայկական ժամանակի» փոխանցմամբ` Ղուկասյանի օբյեկտի անունը «Նոր քաղաքապետարան» է:
Սա կենտրոն է, որ ենթադրաբար, գործում է հասարակական հիմունքներով: Ըստ թերթի տեղեկությունների, Ղուկասյանի նախկին թիմակիցներն ամեն օր ժամը 9-ին գալիս են այստեղ աշխատանքի, թռուցքաժողով անում, գնում ընդմիջման և մնում մինչև աշխատանքային օրվա ավարտը: Ըստ չճշտված տեղեկությունների «Նոր քաղաքապետարանի» աշխատակիցներն ամսական 50-60 հազար դրամ էլ աշխատավարձ են ստանում: Աշխատանքից ուշացողներին էլ Ղուկասյանը չի հանդուրժում:

‘Haykakan Zhamanak’ daily writes that ex-mayor of Gyumri Vardan Ghukasian opened a ‘municipality’ for himself and currently works on new urban development projects. The ‘establishment’ is called New Municipality, according to the paper.
“The center presumably functions on a voluntary basis. According to our information, former teammates of Ghukasian come to work at nine, hold a short meeting, take a break, and work until the end of each work day. The employees of New Municipality are said to receive monthly salaries of 50-60 thousand drams. V. Ghukasian hates it when employees come late for work,” the paper notes.