Մերլին Մոնրոյի հղիության մասին վկայող փաստաթուղթը վաճառվել է 25 հզր դոլարով
Մերլին Մոնրոյի պլաստիկ վիրահատության փաստաթղթերը վաճառվել են 25 հազար դոլարով: Աճուրդը կայացել է նոյեմբերի 10-ին: Գնորդի անունը գաղտնի է պահվում:
Փաստաթղթերում առկա են ռենտգենյան լուսանկարներ ու բժիշկների նշումներ, ովքեր աշխատել են աստղի հետ: Փաստաթղթերը թվագրված են 1950 թվականով:
Ըստ տեղեկատվության՝ դրանք կզակի ու քթի պլաստիկ վիրահատության մասին վկայող թղթեր են:
Դրանցից մեկը վկայում է այն մասին, որ դերասանուհին 1957 թվականի արգանդից դուրս հղիություն է ունեցել:
Փաստաթղթերը աճուրդի հանող անձը ևս չի ցանկացել հրապարակել իր անունը, սակայն հայտնի է, որ դրանք նվեր է ստացել Մոնրոյի բժիշկ Մայքլ Գուրդինայից:
Ըստ բժշկի՝ 1950-թվականին դերասանուհին փոխել է կզակի ձևը:
Մոնրոյի մասնակցությամբ ամենահայտնի ֆիլմերը՝ «Ինչպես ամուսնանալ միլիոնատիրոջ հետ», «Ջազում միայն աղջիկներն են» և այլն, նկարահանվել են 1950 թվականից հետո:
Նշենք, որ օրերս կայացած աճուրդում վաճառքի են հանվել նաև այլ հայտնիների անձնական իրեր: Մասնավորապես, արքայադուստր Դիանայի զգեստը, որը վաճառվել է 75 հազար դոլարով:
Նշենք, որ սեպտեմբերին 41 հազար դոլարով վաճառվեց Մոնրոյի մահվանից ընդամենը վեց շաբաթ առաջ արված լուսանկարների շարքը:

Медзаписи о пластических операциях Мэрилин Монро проданы за $25 тысяч
Торги прошли 10 ноября в Беверли-Хиллз, штат Калифорния. Имя нового владельца документов не сообщается.
Документы содержат рентгеновские снимки и записи врачей, работавших с кинодивой. В записи одного из докторов отмечается, что главной жалобой клиентки была "деформация челюсти".
В записи, датированной 1950-м годом, упоминается хрящевой имплантат подбородка.
Согласно информации, представленной аукционным домом в пресс-релизе, эта операция была сделана совместно с пластикой носа. Один из документов свидетельствует о внематочной беременности актрисы в 1957 году.
Продавец лотов также не стал раскрывать свое имя, однако известно, что документы он получил в подарок от врача Монро Майкла Гурдина.
Согласно отчетам Гурдина, в 1950-м году актриса благодаря косметической хирургии поменяла форму подбородка. Самые популярные фильмы Монро, среди которых Как выйти замуж за миллионера, Зуд седьмого года и В джазе только девушки, были сняты после 1950-го.
Помимо этого лота на торги были выставлены личные вещи других знаменитостей. В частности, платье, принадлежавшее принцессе Диане, было продано за $75 тысяч.
Напомним, в сентябре десять снимков из легендарной серии фотографий, сделанных за шесть недель до смерти Мэрилин Монро, проданы на аукционе Freemans за $41 тысячу.