Պլասիդո Դոմինգո-կրտսերը` Արցախում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 17-ին ընդունել է հանրահայտ իսպանացի օպերային երգիչ Պլասիդո Դոմինգո-կրտսերին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել երգչին Արցախում համերգով հանդես գալու համար՝ նշելով, որ դա մեծապես նպաստում է հանրապետությունում մշակույթի զարգացմանը, մշակութային երկխոսության խորացմանը և իր մեջ պարունակում է խաղաղության ուղերձ: Արծարծվել են նաև Արցախում մի շարք մշակութային ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received famous singer and composer Placido Domingo Jr.
The president thanked Placido Domingo Jr. for his concert in Nagorno Karabakh, noting that it will greatly contribute to the development of culture in the republic and the deepening of intercultural dialog as it contains a message of peace, the press service of NKR president said.
The interlocutors also discussed issues relating to the implementation of a number of cultural programs in the NKR.