Պուտինը Հայաստան կժամանի երկօրյա այցով
ՌԴ նախագահը Հայաստան է ժամանելու երկօրյա այցով, նրան դիմավորելու է Սերժ Սարգսյանը` միայնակ: Ի դեմ, 2010-ին ՌԴ նախագահ Դ. Մեդվեդևը Հայաստան էր ժամանել տիկնոջ` Սվետլանայի հետ, նրանց դիմավորել էին տիար և տիկին Սարգսյանները:
«Հրապարակը» գրում է, որ պաշտոնական հանդիպումներին զուգընթաց, դեկտեմբերի 1-ին Մարզահամերգային համալիրում մեկնարկելու է Եվրասիական բիզնես-ֆորումը, Ռուսաստանից ժամանած 500 բիզնեսմենների մասնակցությամբ, որին միանալու է նաև Պուտինը: Մեկնելո՞ւ է նա Գյումրի, թե՞ ոչ, «Հրապարակի» աղբյուրները այս պահին դժվարացան հստակ պատասխան տալ:

Hraparak: Putin to pay two-day visit to Armenia
‘Hraparak’ paper writes that Russian President Vladimir Putin will pay a two-day visit to Armenia and he will be met only by Serzh Sargsyan. “By the way, in 2010 Russian President Dmitry Medvedev was accompanied by his spouse when he came to Armenia and at that time President Serzh Sargsyan and First Lady Rita Sargsyan met them,” the daily reminds its readers.
According to ‘Hraparak’, in parallel with official meetings, a Eurasian business forum will start in Yerevan’s Sport and Concert Complex after Demirchian on December 1, with the participation of 500 businessmen from Russia. Sources of ‘Hraparak’ could not say if a trip to Gyumri is on the agenda of Russian president’s visit.