Ինտրիգներ` ռուսական ձեռնարկություններում Պուտինի այցից առաջ
«Հետաքրքիր իրադարձություններ են տեղի ունենում Հայաստանում` ռուսական կապիտալով աշխատող ձեռնարկություններում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցից առաջ: Մեկ Հարավկովկասյան երկաթուղու բենզատարներն են շուռ գալիս, մեկ հոսանքազրկվում են Հայաստանի խոշոր քաղաքները: Երեկ էլ հանրության համար անսպասելի բողոքի ակցիա պայթեց «Ցանցերում»: Տպավորություն է ստեղծվում, որ ինչ-ինչ ուժեր անում են ամեն ինչ, որ թեժացնեն իրավիճակը և Պուտինը տագնապալից տեղեկություններ ստանալով Հայաստանից, մեկ անգամ ևս հետաձգի այցը: Երեկվա բունտն անսպասելի էր նաև «Ցանցերի» տնօրեն Բիբինի համար, որը դուրս էր եկել իր աշխատասենյակից և մի կերպ փորձում էր հանգստացնել խոշոր սպառողների սպասարկման դեպարտամենտի զայրացած աշխատողներին:…»
«Ցանցերին» մոտ կանգնած «Հրապարակի» աղբյուրները հայտնում են, որ այս հիմնարկում ոչ բոլորն են գոհ Բիբինի վարքագծից և որ ներքին հակամարտություններ կան նրա և նախկին տնօրեն Եվգենի Գլադունչիկի թիմի մեջ: Ահա ինչու էր անհրաժեշտ, որ աշխատակիցները բորբոքվեին հենց ՌԴ նախագահի այցից առաջ, ինչը մեծ «մինուս» է Բիբինի համար:
«Հրապարակի» աղբյուրները վստահեցնում են, որ Ալեքսեյ Բիբինի թիմը որոշակի չափով կրճատել է «Ցանցերում» պտտվող ստվերային գումարները և իր դեմ տրամադրել շատերին: Մյուս կողմից, Բիբինի մասին պատմում են, որ նա ճկուն ղեկավար չէ, սուր անկյունները հարթող և արհամարհանք ունի ստորադասների նկատմամբ:

Hraparak: Intrigues start in ENA ahead of Putin’s visit
Interesting developments are taking place in companies based on Russian capital ahead of Russian President Vladimir Putin’s visit to Armenia. First petrol cisterns of South Caucasus Railways derail and overturn, then large cities of Armenia are left without electricity, while yesterday – unexpectedly to the public – a protest erupted in Electric Networks of Armenia (ENA) Company, ‘Hraparak’ says.
“Yesterday’s protest was not expected by ENA General Director Bibin. He came out of his office and tried to calm the resentful employees of the large users’ service department”, the daily writes.
Sources close to ENA say that not everyone in the company is happy with Bibin’s policy and there is an internal confrontation between him and the former director Yevgeni Gladunchik’s team.
“Although the team of Alexander Bibin managed to reduce the turnover of ‘shadow’ sums in ENA and antagonize many, nevertheless, he is said to be an inflexible boss who treats subordinates with disdain,” the paper writes.