Ինչպե՞ս է Հրանուշ Հակոբյանը 26 հազար 881 դոլար և 21 հազար 827 եվրո կուտակել
ՀՀ սփյուռքի և երիտասարդության հարցերի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն իր ունեցվածքի հայտարարագրում՝ դրամական միջոցների մեջ, նշել է նաև խորհրդային ռուբլու տեսքով ունեցվածքը, իսկ այն կազմում է 82 հազար 821 ռուբլի, գումար, որը խորհրդային տարիներին համարվում էր ահռելի ունեցվածք։
«Ուշագրավն այն է, որ 2012թ տարեսկզբին նա հայտարարագրել է 82 հազար 821 ռուբլի, իսկ տարեվերջին՝ 82 հազար 882 ռուբլի։ Թե ինչպես են գոյություն չունեցող երկրի անվավեր փողերն ավելացել, անհասկանալի է։ Հ. Հակոբյանի՝ ներկայիս արժույթներով ունեցվածքը ևս քիչ չէ՝ 28 մլն 287 հազար դրամ, 26 հազար 881 դոլար և 21 հազար 827 եվրո։ Եվ այս ամենը նա կուտակել է չոր աշխատավարձով քանի որ եկամտի որևէ այլ աղբյուր նշված չէ»,- գրում է «Ժողովուրդը»:

«Жоховурд»: Как Грануш Акопян удалось накопить $26 тыс. и 21 тыс. евро?
Министр диаспоры Армении Грануш Акопян в декларации об имуществе и доходах отметила в числе сведений о денежных средствах также имущество в советских рублях, а это составляет 82 тысячи 821 рубль – сумма, которая в советские годы считалась огромным капиталом. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Примечательно, что в начале 2012 года Грануш Акопян декларировала 82 тысячи 821 рубль, а в конце года – 82 тысячи 882 рубля. Каким образом могли увеличиться изъятые из обращения деньги несуществующей страны – непонятно. Имущество Грануш Акопян в сегодняшней валюте составляет также немало: 28 млн. 287 тысяч драмов, 26 тысяч 881 доллар и 21 тысяча 827 евро. И все это накоплено на зарплату, поскольку иного источника доходов не указывается», - отмечает газета.