Դերենիկ Դումանյանը` նույն ինքը Դերոն, լուրջ ունեցվածք է կուտակել
«Ժողովուրդում» կարդում ենք. «ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը՝ նույն ինքը՝ Դերոն, բավական լուրջ ունեցվածք է կուտակել։ Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրում նա նշել է, որ բանկային հաշվին ունի 17.5 մլն դրամ, 30 հազար ԱՄՆ դոլար և 8 հազար եվրո։
Ուշագրավն այն է, որ 2011թ. և 2012թ. նրա հայտարարագրերում միշտ նույն գումարն է, ինչն առնվազն տարօրինակ է, քանի որ բանկում ներդրված գումարն աճելու «սովորություն» ունի։ Համեմատության համար նշենք, որ Դումանյանի կնոջ՝ Անահիտի դրամական միջոցները մեկ տարվա ընթացքում աճել են՝ 13 մլն-ից դառնալով 14 մլն դրամ»:

«Жоховурд»: Дереник Думанян накопил довольно серьезное состояние
Газета «Жоховурд» пишет, что министр здравоохранения Армении Дереник Думанян (он же Деро) накопил довольно серьезное состояние. В декларации, представленной в комиссию по этике высокопоставленных должностных лиц, Дереник Думанян отметил, что на его банковском счете есть 17.5 млн. драмов, 30 тыс. долларов США и 8 тысяч евро.
«Примечательно, что в его декларациях за 2011г. и 2012г. отмечены одни и те же суммы, что, как минимум, странно, поскольку суммы банковских вкладов имеют «привычку» увеличиваться. Для сравнения отметим, что денежные средства супруги Думаняна – Анаит – за год увеличились с 13 млн. до 14 млн. драмов», - пишет газета.