«Կամ մահ, կամ արդարություն». Դատապարտյալն 32 օր հացադուլի մեջ է
«Արթիկ» ՔԿՀ-ի դատապարտյալ 30-ամյա Արտակ Կարապետյանը, ով մեղադրվում է Գյումրու շտապօգնության կայանի բժշկին ծեծելով մահվան հասցնելու համար և դատապարտվել է 15 տարվա ազատազրկման, չի դադարեցրել հացադուլը:
Այս մասին երեկ «Հայկական Ժամանակի» թղթակցին հայտնել է վերջինիս հայրը՝ Արամայիս Կարապետյանը և հավելել, որ իր որդին արդեն 32 օր է, գտնվում է հացադուլի մեջ և չի դադարեցնի, մինչև ՀՀ դատախազությունից և Շիրակի մարզի դատախազությունից չպատասխանեն իր դիմումին: Ըստ նրա, որդին՝ Արտակ Կարապետյանը, հայտարարել է. «Կամ մահ, կամ արդարություն»:

Haykakan Zhamanak: Inmate on hunger strike for 32 days
'Haykakan Zhamanak’ daily writes that Artak Karapetian held in Artik penal institution on a charge of beating to death an ambulance doctor in Gyumri has not ended his hunger strike.
Aramais Karapetian, the father of the 30-year-old sentenced to 15 years in prison, told that to the daily. According to him, his son has remained on hunger strike for the 32nd day and will not end it until he receives an answer to his application to the Prosecutor General’s Office and Shirak regional prosecutor’s office. Artak Karapetian declared, “Death or justice’, his father said.