Ծառուկյանն Օսկանյանին հորդորել է ակտիվանալ
Օրերս Բրյուսելից վերադարձած Վարդան Օսկանյանը չի պատասխանում իրեն ուղղված հարցերին, ԲՀԿ-ն էլ որևէ հաղորդագրություն չի տարածել, թե արդյոք Եվրոպայի ռեֆորմիստների և պահպանողականների կուսակցության հետ բանակցությունների մեկնած Օսկանյանին հաջողվե՞լ է համաձայնություն ձեռք բերել այդ կուսակցության հետ ԲՀԿ-ի անդամակցության շուրջ:
Ի դեպ, Բրյուսելից վերադառնալուց անմիջապես հետո Վարդան Օսկանյանն իր տիկնոջ` Նանի Օսկանյանի հետ մեկնել է Ստեփանակերտ` ցավակցելու Սերժ Սարգսյանին, մասնակցելու Ազատ Սարգսյանի հոգեհանգստի արարողությանը: Բոլոր դեպքերում, վերջին շրջանում Օսկանյանը բավական ակտիվացել է:
Ըստ «Հրապարակի» աղբյուրների` Գագիկ Ծառուկյանն է նրան հորդորել` կրկին ակտիվանալ, որպեսզի փարատվի տեսակետը, թե Օսկանյանը դուրս է գալու ԲՀԿ-ից նոր արևմտամետ դաշինք ստեղծելու համար:

Hraparak: Tsarukian calls on Oskanian to be more active
Upon his return from Brussels, Vartan Oskanian does not answer questions put to him, while Prosperous Armenia Party (BHK) did not issue a statement about whether V. Oskanian managed to reach an agreement on BHK’s membership in the Alliance of European Conservatives and Reformists.
‘Hraparak’ paper writes that immediately after his return from Brussels, Oskanian together with his wife went to Stepanakert to express condolences to Serzh Sargsyan on the death of his father.
“In any case, Oskanian has recently become more active. According to our sources, Gagik Tsarukian called on him to be active in order to dispel the opinion that Oskanian is quitting BHK to set up a new pro-Western bloc,” the paper says.